>

Hydratace pokožky v létě: Proč hydratovat v BIO kvalitě?

Hydratace pokožky v létě: Proč hydratovat v BIO kvalitě?
V horkých letních dnech potřebuje pravidelný pitný nejen vaše tělo, ale i vaše pokožka. Možná, že pravidelně používáte minerální vody ve spreji, hydratační pleťové masky a třeba jste už vyzkoušely i kyslíkovou terapii, ale vaší pleti je to pořád málo.

Přípravky s intenzivní hydratační silou nestačí?

Kromě toho, že pleti za horkých letních dnů chybí vláha, bývá obvykle také dost citlivá, a to i v případě, že běžně přecitlivělou pletí netrpíte. Působení slunečních paprsků je sice příjemné, ale bez šetrné péče se narušuje struktura pleti a pokožka se napíná, což s sebou nese nepříjemné pocity. Proto je pro letní období vhodné volit takové přípravky, které pleti dodají maximální možné množství vody, aniž by pro ni byly zátěží.

Méně znamená více

Jednou z možností „nezátěžové kosmetiky“ pro letní období jsou hydratační kosmetické přípravky v BIO kvalitě. Na rozdíl od běžné kosmetiky neobsahují syntetická barviva, parfemace, ani látky na bázi ropy. Suroviny v nich použité pocházejí z ekologického zemědělství, což minimalizuje dopad škodlivých látek na vaši pokožku.

Růžový letní BIO tip
Mezi přírodními surovinami je možné najít řadu různých možností, jak dodat pleti vláhu. Velmi efektivní pro letní hydrataci je kombinace vitamínu E a organických olejů, na níž je založená receptura Ultra zvlhčujícího krému na obličej od značky ECOWELL. Při pravidelném používání bude vaše pleť i v nejteplejších dnech vláčná a příjemně hydratovaná.

Základem krému je olej z růže damascénské, jedné z nejluxusnějších a nejdražších rostlinných surovin na světě, dále pak arganový a meruňkový olej z ekologického zemědělství. Přípravky této značky obsahují pouze čisté přírodní suroviny a jsou hrdým nositelem certifikátu ICEA, který potvrzuje jejich BIO kvalitu. K dostání jsou zatím pouze exkluzivně na našem e- shopu. 
 
 
 

Související recepty a články