>

Martiderm, můj nový favorit v péči o pleť

Martiderm, můj nový favorit v péči o pleť
Marthiderm-Photo-Age7.jpg

Jsem obdivovatelka všeho hezkého, dobrého a přírodního v péči o zdraví a krásu
. A nejenom to, také ráda zkouším nové věci, které poté mohu s klidem doporučit dál. Není totiž nic lepšího než osobní doporučení. Je to takový vymazlený návod k použití od člověka, který danou věc vyzkoušel a předá vám své zkušenosti s produktem. Jednoduše se s vámi podělí o skutečný zážitek bez toho, že by vám chtěl danou věc „jenom“ prodat.

Jako většina žen tzv. zralého věku – to je přesně moje věková kategorie - mám poměrně zaplněnou skříňku s pěstícími kosmetickými přípravky. Objevíte tam krém na unavenou pleť, na rozjasnění pleti, zpevňující, proti vráskám…však to znáte. A přestože některým produktům zůstávám věrná dlouhá léta, čas od času se rozhodnu vyzkoušet něco nového, nebo pro danou chvíli vhodnějšího.

Stejně tomu tak bylo před nastupujícím létem, kdy jsem měla naléhavou potřebu dát své pleti ochutnat skutečně něco výjimečného, co by ji dokonale a spolehlivě připravilo na sluníčko, slanou vodu a v neposlední řadě na skutečnost, že ne vždy mohu a chci mít k dispozici řadu krémů, olejíčků a podobně. A tak začal nelehký proces výběru vhodného prostředku.

* V první řadě jsem chtěla svoji pleť vyživit a hydratovat zároveň. To byl požadavek, na který většina kosmetických firem nedokázala reagovat elegantní nabídkou 2 v jednom. Prostě krémy jsou buď hydratační, nebo vyživující a basta!

* Dalším mým požadavkem bylo, připravit se na pobyt na sluníčku bez rizika, že opálená pleť bude zároveň samá vráska a opálení zmizí týden po návratu z dovolené, zatímco vrásky se mnou zůstanou už navždy. Kdo by se chtěl vrátit z týdenní dovolené o několik let starší?

* Při výběru pěsticích a zkrášlovacích přípravků spoléhám na přírodu a vybírám výhradně produkty s přírodními ingrediencemi - bez silikonů, parfemací a konzervačních látek. Vybírám si produkty nejvyšší kvality, které pečují nejenom o krásu, ale i o zdraví a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Všechny tyhle podmínky vypadají jako reklamní letáček na super krém, který ještě nikdo nikde nevyrobil, ale …našla jsem ho!! Objevila jsem (díky www.liftea.cz, kam občas píšu 😊)  vitamínové ampule Photo Age, výrobek španělské společnosti MARTIDERM. Nabídka zněla velice lákavě.

 Marthiderm-Photo-Age3.jpg

- Ampule s patentovaným komplexem proteoglykanů PROTEUM 89 jsou intenzivní antiaging péče určená ke každodennímu používání, zralé pleti .Takže něco pro mě!

- Sérum připravuje pleť na sluneční záření a následně ji revitalizuje, hydratuje, rozjasňuje a zpevňuje. Super! Moje požadované dva v jednom.

- Sjednocuje tón pigmentované pokožky a chrání je před volnými radikály. To je skvělé, nebudu riskovat, že se objeví pigmentové skvrny – věk už bych na ně měla.

- Krém má svěží strukturu, rychle a snadno se vstřebává. To se taky hodí. V létě máte pořád naspěch.

- Sérum obsahuje 15% vitamínu C. Tak to je bezkonkurenční informace!

Teď přišly na řadu moje teoretické znalosti! Vitamín C je pro nás důležitý nejen v době, kdy všude řádí chřipky a virózy. Pro zdraví a krásu si ho naše pleť vychutná také, nebo spíš především, i v létě. Vitamín C je pro pleť skutečně to pravé. Podporuje tvorbu kolagenových vláken a elastinu a pomáhá tak pleť zpevňovat. Hydratuje a vyživuje pleť, sjednocuje pigmentaci a naše tvář působí zářivým odpočatým dojmem. To jsou všechno informace, které se dají dohledat a můžete si je o vitamínu C přečíst. Co je ale u ampulí MARTIDERM Photo age jedinečné, je obsah vitamínu C. 15% je číslo, kterého ostatní firmy nabízející kosmetické přípravky s obsahem vitamínu C zdaleka nedosáhly.

Bylo rozhodnuto a ampule jsem si objednala na e-shopu. Následující den jsem obdržela balíček s elegantní krabičkou, která obsahovala 10 ampulek a několika jazyčný návod, jak ampulku otevřít a sérum používat. Pro ty, kteří nejsou jazykově vybaveni, byly všechny potřebné informace prezentovány v přehledných jednoduchých nákresech a kdyby se náhodou stalo, že list s textem nebo obrázky vám vezme vítr nebo se jednoduše ztratí, žádná škoda. Vše je tak jednoduché a uživatelsky příjemné, že žádný návod nepotřebujete. Ani ty ampulky nejsou pouze pro efekt, i když jsou velice líbivé. Důvod tohoto balení je prostý a praktický – uchovává co největší sílu vitamínu C, který by jinak na světle a vzduchu ztrácel své účinné látky. Ampulku jednoduše otevřete a hned vše použijete. Navíc nepotřebujete nic dalšího k tomu, abyste sérum sterilně nanesla na pleť. 

Marthiderm-Photo-Age4.jpg

Balení po jednotlivých dávkách má i další výhodu, přesně víte, jaké množství přípravku je to správné a pokud s vámi sérum někam cestuje, vezmete si pouze takové množství, které budete potřebovat. Sérum se po aplikaci velice rychle vstřebá. Pokožka nezůstává mastná nebo nepříjemně lepivá, ale je hebká, hydratovaná, prostě spokojená. Sérum jsem používala před odjezdem na dovolenou, takže zátěžové situace – téměř celodenní pobyt na sluníčku a slaná voda – následovaly bezprostředně po použití poslední ampulky.

Už tehdy jsem věděla, že jsem se s výběrem přípravku, který dokonale připraví moji pleť na letní radovánky, nespletla. To ale není vše. Moje pleť má skvělou formu i dávno po návratu z dovolené! Navíc se mi stále daří udržovat zdravý stejnoměrně opálený vzhled pokožky a nechci se moc chválit, ale dokonce se mi zdá, že moje vrásky nezestárly ani o den!

Myslím, že jsem pro sebe objevila elixír mládí. Ampule MARTIDERM Photo Age rozhodně splňuje všechny požadavky při péči – veřejně si to přiznávám – o stárnoucí pleť.

Související recepty a články