Oslava českého jablka

O jablku se dá říct, že lidstvo provází od počátku světa. Stačí si vzpomenout na bájný biblický plod, který nabídla Eva Adamovi a který byl prvopočátkem cesty člověka z ráje na zem.  Jablka jsou nedílnou složkou jídelníčku snad každého z nás. A pokud ne, mají tolik zdraví prospěšných látek, že stojí za to se zamyslet, zda by tomu tak nemělo být.
Oslava českého jablka

Poklady zdraví ukryté v jablku

Kromě vitamínu C, o kterém asi všichni víme, obsahují jablka také vitamíny A, B1, B2, B6, E, K a kyselinu listovou. Jsou výborným zdrojem minerálů, jako je draslík, fosfor, vápník, hořčík, železo, zinek, měď, fluor, jód, nebo selen. Důležitou složkou jablek je také enzym pektin, který reguluje funkci trávícího traktu a napomáhá dobré peristaltice střev.  Pektin na sebe dokáže vázat nadbytečné tekutiny i toxické látky, proto je i významným pomocníkem při detoxikaci těla.

Příjemně sladká chuť a nízký obsah kalorií vám mohou napomoct také při hubnutí.  Jablkem můžete hravě vaše chuťové buňky ošálit a eliminovat tak nutkavou chuť na sladké. Enzym pektin navíc v žaludku bobtná, takže navozuje i pocit sytosti.

Díky obsahu antioxidantů a vitamínu C posiluje pravidelná konzumace jablek náš imunitní systém. Máte-li vyšší hladinu cholesterolu, můžete její návrat k normálním hodnotám podpořit tím, že si dopřejete alespoň dvě jablka denně. Vitamíny A, C, E a další zdraví prospěšné látky obsažené v tomto ovoci chrání tak srdce a cévy.


Jablko můžete i pít

Sadaři z Dřínova u Slaného tohle všechno vědí. I proto se jablko stalo doslova královským plodem v jejich podnikání. Rodinné ovocnářství, které se nachází v centru ovocnářské a vinařské oblasti, bylo založeno v roce 1994 na okraji města Slaný v oblasti Slánské hory.  V moderních výrobních prostorách zpracovávají sadaři ze Slaného tradičním způsobem české ovoce, zejména jablka, z vlastní produkce. Vyrábějí z něho různé produkty bez chemických přísad, dochucovadel a konzervantů. Pokud zásoby pro výrobu nestačí, nakupují od jiných českých pěstitelů, v případě exotického ovoce dovážení citrusy a banány ze Španělska, dbají však na to, aby tyto plody nebyly chemicky ošetřené.


Vybrali jsme si Appelu

Když jsme vybírali zdravé nápoje, které chceme nabídnout našim zákazníkům, byly ovocné šťávy pod značkou Appela od sadařů z Dřínova u Slaného jasnou volbou. Proč?

pngegg.png Oceňujeme prospěšné vlastnosti jablka.

pngegg.png Základem všech Appela šťáv je české jablko z vlastní sadařské produkce.

pngegg.png Nápoje vybrané na náš e- shop jsme pečlivě otestovali a neodolali jsme lahodné chuti.

V sortimentu Appela najdete kromě čisté jablečné šťávy, také jablečnou šťávu v kombinaci s dalšími, zdraví prospěšnými ovocnými a zeleninovými šťávami.

Appela2.jpg

Jablko – rakytník posílí vaši imunitu a dodá energii. Výborně se hodí v úmorných letních vedrech, nebo naopak v podzimních a zimních období viróz.

Černý rybíz je známý vysokým obsahem vitamínu C. Kromě toho vykazuje silné antioxidační vlastnosti a pozitivní vliv na posílení imunity. Není tedy divu, že se přidává i do čistě přírodních šťáv Appela.

Sadaři ze slaného docenili i význam arónie, když její šťávu smíchali s jejich tradičním českým jablkem. Arónie obsahuje pro lidský organismus důležitý jód, pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi, čistí ledviny a přispívá k detoxikaci jater.


Ještě jste si nevybrali?

Podívejte se přímo do e- shopu na všechny naše přírodní nápoje.  Dřínovská jablka tu najdete ještě například v mixu s hruškou, jahodou, višní, nebo červenou řepou. A pokud máte chuť na nápoj osvěžující jablečný nápoj s trochou alkoholu, prozkoumejte cidery Redbrook, další výborný drink z dílny nadšených českých sadařů.

Související recepty a články