E-shop pro zdraví a kondici

Připijte si na zdraví: proč pít Matcha Tea

Připijte si na zdraví: proč pít Matcha Tea

Matcha Tea neboli zelený čaj matcha jsou lístky prémiového japonského zeleného čaje rozemleté na jemňoučký typicky zelený prášek.

Tajemství výroby tohoto zeleného zázraku znají jen elitní pěstitelé čaje z Japonska. Jejich know-how je obestřeno záhadami, avšak jedno víme jistě: Matcha Tea má výrazně zelenou barvu díky tomu, že je čaj pěstován na plantážích, které jsou 3-4 týdny před sklizní zastíněny před denním světlem. Díky tomu čajové lístky začnou produkovat mnohem více chlorofylu a zbarví se do sytě zelenkavé. Pak jsou ručně sbírány, usušeny a rozemlety mezi žulovými kameny na jemný pudr.

Kissa-Matcha-Tea-Supermodels-Secret-3.jpg


Čajem proti stárnutí


Matcha Tea používali už starověcí Číňané, nejprve jako elixír k léčbě otoků či horečky. Dobře ale věděli, že matcha má i omlazující účinky. Je totiž plná antioxidantů, které neutralizují působení volných radikálů na naši pleť (= částice, jež se hromadí v kožních buňkách vlivem slunečního záření, znečištěného ovzduší či stresu). Mezi antioxidanty obsažené v matche patří katechiny a vitamín A, C a E – ti všichni pomáhají zabránit stárnutí organismu a chrání před ultrafialovým zářením B. Jeden šálek matchy obsahuje stejné množství antioxidantů jako deset šálků běžného zeleného čaje! Jakto? Konzumujeme totiž celé rozemleté lístky, nikoliv pouze výluh z nich. A díky obsahu chlorofylu se Matcha Tea pyšní také detoxikačními a antibakteriálními účinky a napomáhá při krvetvorbě.

matcha-tea-(2).jpg


Šálek, který vás nakopne (a odkopne stres)


Kromě mladistvého vzhledu a duševní jasnosti se Matcha Tea postará i o vaši denní dávku energie. Tento „čajíček“ totiž dokáže parádně nabudit organismus! A to díky tomu, že antioxidanty taky zvyšují koncentraci a působí na paměť. V prášku najdeme i látky zrychlující srdeční stahy a tep, zvyšující krevní tlak, a také theofylin. Ten má podobné účinky jako kofein a působí tak na nervové centrum. Matcha vás ale nenechá ve štychu, ani když budete „mít nervy“: díky obsahu aminokyseliny L-theanine navodí ve vašem mozku stav relaxace, a to bez náznaku ospalosti. Navíc obsahuje adaptagen působící proti stresu.

Stručně a jasně: Matcha prášek obsahuje vitamíny, minerály (vápník, draslík, zinek a železo), vlákninu, proteiny, aminokyseliny, katechiny a také polyfonické látky, které snižují hladinu cukru v krvi.

Dopřejete-li si denně šálek Matcha Tea, pak:
  • 🍃 nabijete své tělo antioxidanty
  • 🍃 nakopnete svoji mysl a dodáte tělu energii
  • 🍃 zlepšíte svoji koncentraci a paměť
  • 🍃 uvolníte se, ale přesto nebudete unavení (zenový klid, oommmm)
  • 🍃 nakopnete svůj metabolismus (katechiny napomáhají spalování tuků, takže nějaká ta kila navíc půjdou dolů snadno)
  • 🍃 snížíte si hladinu LDL (špatného) cholesterolu.

Už se nemůžete dočkat, až tento zelený zázrak v prášku vyzkoušíte? Vyberte si v e-shopu svého favorita! 

Související recepty a články