TIDOO jemná péče o dětskou pokožku

Stejně jako preferujeme různé značky kosmetiky u sebe, hledáme své oblíbence i pro naše děti. A protože každá maminka chce pro své miminko jen to nej, je na místě výběr ještě pečlivější.  Už v těhotenství jsem přemýšlela nad tím, čím budu Pavlíka (Píďu) mazat, co používat a co ne. Vzhledem k tomu, že první dcerku jsem měla před 13 ti lety, kdy nebyl výběr dětské kosmetiky tak velký jako nyní, byla jsem překvapená, kolik možností v dnešní době je, a zároveň tak trochu zmatená, co tedy z přehršle výrobků a značek vybrat. Já osobně mám nejblíže k přírodní kosmetice. Jenže znáte to, spoustu věcí jsme dostali jako dárek, když se Píďa narodil. Takže jsme zkoušeli, co jsme dostali, a zároveň hledali to nej právě pro Píďu. Značek a výrobků jsme vyzkoušeli několik.  Aktuálně už nějaký čas používáme dětskou kosmetiku značky Tidoo. Jsme s ní velice spokojeni, proto bych se chtěla o své postřehy ohledně této kosmetiky podělit, protože třeba zrovna čekáte miminko, chcete pro něj to nej a jde vám, tak jako kdysi mě, ze všech těch značek hlava kolem…….
TIDOO jemná péče o dětskou pokožku
Když byl Píďa ještě opravdu velmi malé miminko, snažila jsem se ho zbytečně moc nemazat x krémy a celkově jeho kůži nezahltit kosmetikou. Používala jsem jen olejíček a krém na zadeček. Vlastně to dělám dodnes. Nechci jeho jemnou kůži zbytečně zatěžovat, proto jsem byla ráda za nabídku na testování značky Tidoo z e-shopu Liftea, konkrétně používáme Intenzivní hydratační krém s květovou vodou z pomerančových květů.

Je to nemastný hydratační krém, který je navíc v bio kvalitě. Obsahuje extrakt z pomerančových květů a aloe vera, obohacené slunečnicovým olejem a jeho „tukový základ“ tvoří organické bambucké máslo, které je oblíbenou složkou dětské kosmetiky zejména pro své vyživující a ochranné vlastnosti. Další skvělá věc je, že 99 % složek tohoto krému je přírodního původu. Společnost Tidoo totiž usiluje o to, aby její produkty i výrobní procesy byly šetrné ke zdraví člověka i k životnímu prostředí. Zaměřuje se hlavně na minimalizaci uhlíkové stopy, žádný z jejích produktů není testovaný na zvířatech.

A jak se nám tedy Intenzivní hydratační krém s květovou vodou z pomerančových květů líbí? Musím vypíchnout jeho vůni, voní krásně po květinách a zároveň jemně „miminkovsky“, to se mi moc líbí. Další plus je, že na tělíčko jej stačí použít velmi maličko a přesto pokožku hezky zvláční. Dobře se s ním pracuje, dobře se vstřebává a Píďovo pokožku krásně promastí. Mimochodem věděli jste, že až 60 % dětí se rodí s narušenou kožní bariérou, což vede k projevům velmi suché pokožky? Před dosažením věku jednoho roku se pak u 20 % dětí rozvíjí atopická pokožka s opakujícími se cykly suchosti a zánětu. Proto se v současné době doporučuje včasné promazávání pokožky kojenců vhodným přípravkem tak, aby byla zachována jejich kožní bariéra zdravá, a to byl přesně ten důvod, proč u tohoto krému s Píďou zůstaneme. V porovnání s krémy, které jsme dosud vyzkoušeli je to totiž náš favorit.

Tidoo3.jpg

Dále jsme si oblíbili výživný mycí krém v bio kvalitě s květovou vodou z pomerančových květů, který je vyvinutý speciálně pro citlivou pokožku kojenců. Přírodní receptura krému, která je na bázi bio měsíčku, je navíc obohacena o organickou aloe vera s hydratačními vlastnostmi. Jeho velikou výhodou je to, že nedráždí dětská očka, a i když Píďa ve vaničce cáká na všechny strany, vůbec mu voda s mydlinkami na očička nevadí. Krém je dermatologicky testován a výrobce uvádí, že jej lze používat ke každodennímu mytí. Tato informace nás mile překvapila, protože náš prcek miluje vodu, ale jeho jemná pokožka bývala po každodenním koupání dost vysušená. Nyní je po našem, téměř denním večerním rituálu cákání, Píďova pokožka stále hezky jemná. Navíc nám vyhovuje i konzistence krému, dobře se s ním pracuje, a když jej používáme i jako šampón, vlásky jsou po něm jemné a jde krásně smýt. Je to náš favorit a dáváme mu 1*.

Související recepty a články