TIDOO Dětské plenky: Testování přímo na těle

Když se narodí miminko, to jsou všichni natěšení, pak dojde na přebalování a veškerá legrace končí. Je to jeden velký paradox, že s narozením dítěte začne dost z nás přemýšlet nad tím, jak pro drobečka zachovat čistý a krásný svět, ale přesto mnozí z nás stále životní prostředí spíše znečišťují.  Mrňous během prvních let života vyprodukuje skoro tunu odpadu, který má plánovanou dobu rozkladu až 250 let. Pleny a vlhčené ubrousky v tom hrají velikou roli. Jak z toho tedy ven?
TIDOO Dětské plenky: Testování přímo na těle
Nejlepší jsou v tomto směru samozřejmě látkové plenky, případně bezplenková komunikační metoda. Ale popravdě, po bitvě je každý generál a už s prvním miminkem jsem zjistila, že mnohé ideály a vize mohou chvíli počkat. Plán je jedna věc, ale……. Když mě ale prvně po porodu vyzvali  k přebalování mrňouse, řešila jsem úplně jiné věci než ekologii.

Ani po příchodu domů to nebylo úplně dokonalé. Píďovi jsem pořídila klasické plenky a kalhotky s tím, že to nějak dopadne. A když jsem pak viděla ty otlačené nožičky a Pavlík (Píďa) mi při přebalování ječel, odložila jsem celou proceduru na později. Jenže, světe div se, on svou potřebu na později neodložil. A tak přišly na řadu klasické jednorázové plenky.

Před nějakou dobou jsem dostala možnost testovat ekologické dětské plenky značky TIDOO z e-shopu Liftea, což mě inspirovalo vyzkoušet něco nového. Myslím, že ekoplenky jsou super prostředek kompromisu mezi psychickou pohodou rodiče, fyzickou pohodou dítěte a přírodou.

Konkrétně jsme testovali, a dosud používáme, plenky TIDOO T4 – MAXI – 7/18 kg. A vzhledem k totálně nepravidelnému zažívání našeho prcka, to jsou opravdu ostré zkoušky.

Mama-blog-Tidoo_3.jpg

Dětské pleny TIDOO T4 - MAXI jsou určené dětem o váze 7 až 18 kilo a jedno balení obsahuje 32 kusů. Tyto plenky neobsahují žádné potenciálně rizikové látky  (GMO, latex, PAH, chlor, vazelínu) a jsou šetrné k životnímu prostředí, což je potvrzeno certifikací Nordic Swan Ecolabel. Obsahují také vysoce absorpční celulózu.

Plenky jsou ozdobeny roztomilými obrázky zvířátek. Díky pružným bokům a lepicím páskům se dobře zapínají, přizpůsobí se tělíčku dítěte, Píďovi opravdu krásně sedí a hlavně udrží všechno, co mají udržet. Potěšilo mě, že přesto, že jsou plenky tenké, jejich absorpční schopnost je opravdu skvělá. Nejen, že jsou plenky příjemné a nezpůsobují opruzeniny, ale postřehla jsem navíc jednu zásadní výhodu. Díky minimálnímu množství chemie se nám při jejich používání snížila spotřeba všech možných zadečkových krémů a mastiček.

Takže tyhle plenky, původem z Francie, předčily všechna má očekávání a Píďa, i když je velice živé miminko, které se pořád plazí, leze, vrtí, skáče, hopsá, je stále v suchu a pohodlí.

Související recepty a články