Jablečno-čokoládový dort, po kterém vám nebude těžko

Jablečno-čokoládový dort, po kterém vám nebude těžko

Pokud patříte mezi ty, kterým se stahuje žaludek už jen při pomyšlení na barevné dorty s těžkým máslovým krémem, vykouzlí vám tento lehoučký dortík úsměv na rtech. Korpus je vytvořen z celozrnné a pohankové mouky a z jablek, díky nimž je krásně vláčný. A jaký jsme použili krém? Ten nejjednodušší a nejčokoládovější na světě! Vlastně jde o takový poctivý domácí čoko pribináček. P. S. Dort je dobré dělat den předem.

Ingredience na těsto:
🎂 100 g ječné celozrnné mouky BIO Harmonie
🎂 100 g pohankové mouky BIO Harmonie
🎂 4 vejce
🎂 200 g oloupaných nastrouhaných jablek (lze nahradit sklenkou jablečné přesnídávky)
🎂 1 prášek do pečiva
🎂 100-150 g třtinového cukru (záleží, jak chcete dortík sladký)
🎂 3 lžíce kakaa
🎂 špetka soli

Ingredience na krém:
🎂 
2 tabulky vysokoprocentní kvalitní hořké čokolády
🎂 2 zakysané smetany (celkem 400 g) / případně 400 g kokosové smetany 
🎂 100-200 g tvarohu 

Postup přípravy: Nachystáme si dvě větší mísy. Rozklepeneme vejce, žloutky dáme do jedné a bílky do druhé mísy. Do mísy s bílky přidáme špetku soli a vyšleháme tuhý sníh. Do mísy se žloutky nasypeme cukr a šleháme tak dlouho, než směs zvojnádobí objem a vytvoří hutnou pěnu. Do této pěny pak přisypeme mouku, kakao a prášek do pečiva a promícháme. Pak přimícháme nastrouhaná jablka zbavená přebytečné šťávy. Těsto bude mít tuhou konzistenci, ale nebojte - zlehčí se sněhem z bílků. Přimíchávejte jej opatrně a míchejte tak dlouho, než bude těsto hezky tekuté.

1.png

Připravíme si dortovou formu, a to tak, že její dno vyložíme pečicím papírem (na dno položte papír, utěsněte formou, tu zacvakněte a papír obstřihněte kolem dokola). Boky formy není třeba vymazávat ani vysypávat, korpus jen po upečení od formy oddělíme nožem. 

Formu s těstěm vložíme do předehřáté trouby a pečeme na 190 stupňů zhruba půl hodiny, dle výkonu trouby. Zda je korpus upečený, otestujte špejlí: pokud na špejli nezůstane po zapíchnutí do korpusu přilepené těsto, máme hotovo.

2-(1).png

Mezitím, co se nám peče korpus, si připravíme krém. Ve vodní lázní rozpustíme dvě čokolády (ideálně větší mísu umístěte nad hrnec, ve kterém se vaří voda). Po rozpuštění čokošky ji necháme cca 10 minut chladnout, pak do ní vmícháme dvě zakysané smetany a tvaroh. Easy peasy.


"Krém má delikátní jemnou chuť. Čokoláda se v ní projevuje opravdu výrazně, proto volte kvalitní čokošku s vysokým obsahem kakaa. Můžete se spolehnout, že krém vždycky ztuhne a krásně drží tvar."


Upečený a vychladnutý korpus vyjmeme z formy a rozkrojíme podélně na polovinu. Spodní část korpusu vrátíme zpět do formy, tu uzavřeme. Na korpus navrstvíme asi necelou polovinu krému. Přikryjeme horní částí korpusu a navrstvíme další krém (už skoro všechen, jen cca 2 polévkové lžíce si necháme na pomazání boku dortu). Dort ve formě vložíme do lednice, zbylý krém taktéž. Necháme tuhnout ideálně přes noc. Druhý den dort "objedeme" kolem dokola nožem, aby šel hezky ven z formy. Formu odstraníme, dort z ní vyjmeme a odloupneme zespodu pečicí papír. Pak dortík umístíme na talíř nebo tác a zbytkem krému pomažeme boky. Ozdobíme ovocem nebo oblíbenými dobrotami a můžeme podávat.

3.png