KISSA Power salát

KISSA Power salát

Kombinací Matcha kisses Sencha se sýrem feta a cherry rajčaty vykouzlíte skutečný chuťový zážitek. Jednoduchý čočkový salát vás nabije energií. Příprava salátu KISSA Power trvá cca 25 minut.


Ingredience pro 2 osoby:


Sladké bramborové tyčinky: 
1 ks batátu (sladký brambor)
2 lžíce Matcha Kisses Sencha
2 lžíce sezamu
1 lžíce javorového sirupu nebo medu
špetka soli
2-3lžíce olivového oleje

Salát:
1 balení zelené čočky
50 g rukoly
100 g fety, tofu nebo ovčího sýra
125 g cherry rajčátek
½ svazku koriandru

Dresing:
1 čajová lžička Matchy na vaření
cca 3 lžíce vody
šťáva vymačkaná z ½ limetky
2 lžíce olivového oleje
1-2 lžíce octa
1 lžíce cukru, javorového sirupu nebo medu
špetka soli a pepře

Postup přípravy:

1. Předehřejte troubu na teplotu 180 °C. Oloupejte sladký brambor (batátu), nakrájejte ji na tyčinky o tloušťce 1 cm a délce 4 cm a pokládejte na plech pokrytý pečicím papírem. Potřete olivovým olejem a javorovým sirupem nebo medem, přidejte sůl a posypte Matcha Kisses Sencha a sezamem. Pečte v troubě asi 25 minut nebo dokud nejsou tyčinky zlatavě hnědé.

2. Uvařenou zelenou čočku propláchněte a vložte do misky na salát. Přidejte Matchu na vaření, limetkovou šťávu, vodu, olivový olej a ocet, zamíchejte s medem (javorovým sirup či cukrem), solí a pepřem a dobře promíchejte. Je-li to nutné, přidejte ještě více vody.

3. Propláchnutou rukolu vložte do misky k čočce a přidejte na kostičky nakrájený sýr a cherry rajčata rozkrojená napůl. Koriandr jemně nakrájejte a také přidejte k ostatním ingrediencím. Salát nandejte na talíř a obložte ho teplými tyčinkami ze sladkých brambor.