Kynutí špaldoví šnečci s jablky

Kynutí špaldoví šnečci s jablky

Kynutí šneci s jablky vám krásně rozvoní celou kuchyni. Chutí tak trošku připomínají žemlovku a díky své výživové hodnotě skvěle poslouží jako svačinka do školy či do práce. 

Ingredience na těsto:
250 g celozrnné špaldové mouky BIO Harmonie
půl kostky čerstvého droždí
⚫ 120 ml mléka (může být i rostlinné)
⚫ jeden žloutek
⚫ 50 g měkkého másla
⚫ 50 g třtinového cukru (může být i med nebo sladidlo dle chuti, ale 2 lžíce cukru upotřebíte na kvásek)

Ingredience na náplň:
⚫ 500 g nastrouhaných oloupaných jablíček (zhruba 6 větších kusů)
⚫ 40 g másla
⚫ 3 lžíce Lucky Alvin křupavého arašídového másla
⚫ mletá skořice
⚫ 2 lžíce třtinového cukru

Postup přípravy: Začneme kváskem. Do vyšší nádoby nalejeme 20 ml mléka, přidáme 2 lžíce cukru a dáme ohřát ani ne na minutku do mikrovlnné trouby. Pak do mléka rozdrobíme droždí a promícháme. Nádobu dáme na teplé místo a necháme kvásek vzejít (počkáme, až naplní celý objem nádoby).

Mezitím si do větší mísy odvážíme čtvrt kila mouky, přidáme žloutek, 100 ml mléka, máslo a cukr. Jakmile nám vzejde kvásek, přilijeme jej do mísy a všechno pořádně promícháme. Ideální je použít robota nebo ruční mixér s metlami na těsto. Pokud těsto zpracováváme ručně, dáme si záležet a mísíme jej alespoň 5 minut, aby se hezky provzdušnilo. Bude-li vám těsto lepit, podyspte ho ještě trochou mouky. Výsledné těsto má mít nelepivou elastickou konzistenci.

a.jpg

Mísu s těstem přikryjeme utěrkou a dáme na hodinu na teplé místo. Za tuto dobu těsto krásně nakyne a čeká nás válení: těsto rozválíme na obdélníkový plát vysoký cca 1 cm.

Do malé mističky vložíme 40 g másla a necháme jej rozpustit v mikrovlnce. Pak rozpuštěným máslem decentně potřeme plát těsta, zhruba polovinu tekutého másla si necháme na pomazání šnečků. Pak na těsto natřeme ještě křupavé arašídové máslo. Další vrstva budou nastrouhaná jablka (dobře uděláte, když je zbavíte přebytečné šťávy). Jablečnou vrstvu zasypeme bohatě mletou skořicí a pocukrujeme dvěma lžícemi krupicového třtinového cukru. Následně plát smotáme do rolády.

b.png

Z rolády ukrajujeme šneky široké asi 2-3 cm. Klademe je do pečicí formy, klidně i do kulaté dortové, anebo do remosky (Eta Pečenka). Než šneky do formy vložíte, pomažte dno a kraje rozpuštěným máslem a mažte i jednotlivé šnečky zboku, aby se vám po upečení od sebe hezky oddělovali. Až budete mít formu plnou, zapněte troubu na 200 stupňů a nechte ji vyhřát. Mezitím šnečci ještě malinko vykynou. Remosku můžeme klidně rovnou zapnout, šneci budou kynout během rozehřívání přístroje. Pokud pečete v troubě, snižte následně výkon na 180 stupňů Celsia a šneky pečtě 20-30 minut, než bude jejich povrch zlatavý. 

c.png