E-shop pro zdraví a kondici

Nepečený matcha cheesecake

Nepečený matcha cheesecake

Ingredience:
  • KISSA Matcha na vaření
  • 250 g máslových sušenek
  • cca 100 g změklého másla
  • 500 g krémového sýra (např. mascarpone, Lučina, Philadelphia, Linessa z Lidlu apod.)
  • 200 g tvarohu ve vaničce
  • 250 g bílého jogurtu
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • 20 g jemně mleté želatiny (pokud chcete dort nikoliv "mazlavý", ale spíše pevný, použijte 40 g)
  • 100 g krupicového cukru

Postup přípravy:
1. Nejprve si připrávíme korpus. Sušenky vložíme do mixéru a nameleme dohladka (pokud nemáte mixér, vložte je do sáčku, ten uzavřete na uzel a pak několikrát přejeďte válečkem na těsto: sušenky nebudou rozdrcené na prášek, ale drobné kousky ničemu nevadí). Pak do sušenkové drti přidáme máslo a zpracujeme hmotu, kterou natlačíme na dno dortové formy. Pomůže vám sklenička s rovným dnem, pomocí níž hmotu dobře rozetřete a uhladíte.

nepečený matcha cheesecake

2. Pak se vrhneme na krém. Do větší mísy dáme krémový sýr a tvaroh, přidáme cukr a vyšleháme dohladka. Následně za stálého šlehání přidáme jogurt a přilijeme nevyšlehanou tekutou smetanu. 

3. Želatinový prášek dáme do mističky, přidáme cca 4 lžíce vody a vložíme na pár sekund do mikrovlnky. Želatina se tak rozpustí a získá gelovou konzistenci. Do mističky se želatinou vmícháme cca 2 lžíce krémové směsi a dobře promícháme. Pak želatinu vlijeme do krému a poctivě zapracujeme (aby se v krému neudělaly želatinové hrudky).

nepečený matcha cheesecake

3. Dvě třetiny krému dáme do jiné misky, přidáme 2 lžíce matcha čaje a promícháme. Pak už na korpus navrstvíme nejprve polovinu zeleného krému, následně vrstvu bílého krému a pak opět vrstvu krému s matchou. Pokud chcete mít jistotu, že se vám krémy nesmíchají, dejte mezi jednotlivými vrstvami dortovou formu na 10 minut do lednice.

nepečený matcha cheesecake

4. Hotový matcha cheesecake vložíme do chladničky a necháme tuhnout ideálně přes noc, minimálně však 4 hodiny. Pak si do sítka dáme lžíci matchy a poprášíme povrch dortu.

nepečený matcha cheesecake

Proč používat KISSA Matchu na vařeníMatcha prášek je plný zdraví prospěšných látek, obsahuje třeba 100x větší množství antioxidantů než ostatní zelené čaje. Je účinný v prevenci rakoviny, napomáhá regeneraci poškozených buněk, zvyšuje sportovní výkonnost a také pomáhá spalovat tuk.