Jak nakopnout imunitu?

Jak nakopnout imunitu?

Slunečný podzim je fuč, zima neúprosně klepe na dveře a vzduchem začínají “poletovat” nezbedné viry. Jak se jim úspěšně bránit? Povolejte do zbraně bylinky!
 
Kombo proti chřipce a podzimnímu splínu
 
Kombinací výrobků od značek Premium Rosa a Salus podpoříte obranyschopnost, dodáte tělu vitamíny, antioxidanty a další pro dobrou imunitu důležité látky a navíc - zlepšíte si náladu. Jakto? No není to příjemný odpočinek, vychutnat si lahodný čaj nebo slaďoučký mošt či šťávu, než ve spěchu zobat “chemické” pilulky? A přitom mají tyto magické nápoje na zdraví stejný účinek jako tobolky.

aa.jpg
 
Posilující nápoje Premium Rosa
 
Mošty a šťávy od Premium Rosa vynikají 100% přírodním složením a svojí hustotou, díky které se dají využít i jako sirupy pro domácí limonády. Já jsem si ze široké palety produktů vybrala posilující nápoje - aby na mě rýmička ani chřipka letos nemohly! Vsadila jsem na nápoj z rakytníku a aronie. Tyto příchuti znám “z domácích zdrojů”, protože z obou plodů šťávy doma děláme - a tak mě zajímalo, jestli Premium Rosa může home made výrobkům konkurovat. A rozhodně ano!
 
Posilující nápoje jsou k dostání v praktické 250ml verzi, a tak se dobře vejdou třeba i do kabelky a mohou vám dělat společnost v práci nebo na cestách, kde je dávka energie z ovoce víc než třeba. Ač by balení v plastovém vydání bylo možná pro převoz efektivnější, mně se líbí ekologičnost skleněného obalu a taky podoba à la sirup proti kašli z lékárny. Člověk má pak pocit, že pije léčivý nápoj, ne jen tak nějakou šťávičku (že by to fungovalo i jako placebo? 😊).

IMG_1685.JPG
 
Složení čisté jako první sníh
 
Jak už jsem zmiňovala, u nápojů Premium Rosa mě nadchla jejich hustota (už jsem testovala i sirupy). I v tomto případě jsou oba nápoje, které jsem ochutnala, parádně husté (a to neobsahují žádná zahušťovala nebo glukózo-fruktózový sirup, a už vůbec ne konzervační látky, umělá barviva ani přidaný cukr. To se nám při výrobě domácích sirupů z rakytníku a aronie nepodařilo, dosáhnout tak špičkové hustoty. Přitom v nápoji skutečně není nic víc, než jablečná šťáva (cca 80 %) a šťáva z daného druhu ovoce (cca 20 %). Máte-li rádi tradiční jablečný mošt, pak vám jeho verze obohacená o další byliny a ovoce bude “šmakovat”. Oproti klasickému moštu je však posilující nápoj ještě o něco hustější.
 
Díky husté konzistenci jej lze použít i jako sirup pro domácí limonádu, anebo prostě naředit vodou v poměru dle libosti. Já si běžně ředím jak ovocné džusy, tak mošty, takže jsem si posilující nápoj taktéž smíchala s vodou (zhruba 2 díly nápoje na 1 díl vody). Tím pádem mi jedna sklenička vyšla nadvakrát, zbytek je nutné vždy uložit do lednice. Dětem můžete nápoj dát třeba ve chvíli, kdy budou chtít mlsat: drink jejich chuť na sladké určitě zažene a ještě jim dodá denní dávku vitamínů.

IMG_1687.JPG
 
A jaké druhy se nabízí? Zkuste třeba:  
A už jste někdy měli 100% šípkový džus? Pak musíte sortiment Premium Rosa omrknout. Však je taky nejvyšší čas vitamíny do těla dostat!
 
Zahřejte se zevnitř
 
Přes den šťávičky, večer čajíčky. Nic vám nezrelaxuje mysl tak jako šálek horkého bylinného čaje. A jestli jste měli hodně náročný den, pak to chce čaj speciální! Zkuste nakouknout do čajových krabiček značky Salus. Její výrobky se vyznačují prvotřídní německou kvalitou a poctivým zpracováním. Salus si pro vás připravil exkluzivní směsi, které potěší i náročné konzumenty: třeba směs “Klidné časy” tvoří kakaové skořápky, kůra ze skořice, kořen čekanky, kořen lékořice, hřebíček, kardamom, anýz a černý pepř. S hrnkem tohoto nápoje budete mít o klidný večer postaráno. V nabídce jsou i čaje s příchutí karamelu, vanilky a smetany nebo čaj s lapachem a acerolou (plnou vitamínu C) na posílení imunity. Takže chřipečko a rýmičko, my se vás nebojíme!
 

Související recepty a články