E-shop pro zdraví a kondici

Pečte a vařte s KISSA Matcha Tea

Pečte a vařte s KISSA Matcha Tea

V minulém článku jsme vám představili zázračný zelený čaj matcha a přiblížili jsme vám, jaké blahodárné účinky má na naše tělo. Není vám zelený nápoj úplně po chuti? Seznamte se s KISSA matchou na vaření a


namixujte si matchu do nápoje. Anebo třeba do koláče!


Matcha od značky KISSA je 100 % přírodní, bio a bez jakýchkoliv barviv, konzervantů nebo jiných přidaných látek. Prodává se v naprosto božích designových plechovkách s grafickými motivy. Všem plechovkám samozřejmě vévodí zelená barva. A která skončila u mě doma? Protože hrozně ráda vařím a peču, je to jasné: KISSA Matcha for Cooking aneb plechovka No. 7!

Odolá vysokým teplotám

Běžně se prášek pro vytvoření čajového nápoje smíchává se studenou, anebo teplou vodou, jejíž teplota by neměla přesáhnout ideálně 65, nejvíce však 90 °C. KISSA for Cooking ale byla vyrobena speciálně tak, aby vlastnosti matchy dokázaly vydržet i během vystavení vysoké teplotě (nad 100 °C ) během pečení nebo vaření. Díky tomu můžete toto „superfood“ přidat do jakéhokoliv pokrmu, hýčkat tak své zdraví, a ještě péct originální zelené dobroty.

matcha-tea-(3).jpg

Testování KISSA Matcha

A jak KISSA Matcha chutná? Nejprve ji ochutnáte nosem. Upoutá vás výrazná silně čajová vůně, která při delším „čichání“ připomíná dokonce až aroma mořských řas (kdo má rád sushi, hnedle na něj dostane chuť 😊). Při ochutnání čistého prášku ucítíte hořkost, kterou následně vystřídá mírně sladká chuť. Ona hořko-sladká chuť je pro matcha čaj typická a projevuje se v různém poměru dle odrůdy čaje a jeho zpracování. KISSA Matcha na vaření je spíše hořčejší, což je příjemné vzhledem k tomu, že při vaření a pečení použijete cukr či jiné sladidlo – a KISSA tak sladkost příjemně doplní (je to pak vlastně něco jako hořká čokoláda, trošku sladké, ale intenzivní).

„Oproti jiným Matcha Tea, které jsem vyzkoušela, má KISSA mírně světlejší „hráškovější“ barvu a je tak více jemnější, co se chuti a „barvení“ pokrmů týče.“

matcha koláč

Matcha dodá vašim dezertům nejen přidanou výživovou hodnotu, ale i specifickou chuť. Někdo si může myslet, že Matcha Tea v dortíku ani nepoznáte (a prozradí jej jen zelená barva), ale omyl: čím víc prášku do receptu přidáte, tím výraznější bude chuť zeleného čaje. A kdo chuti mořských řas zrovna neholduje, může ho nezvyklá chuť matcha dobrot dokonce odradit. Proto dodržujte množství čaje uvedené v receptech, anebo při experimentování začínejte raději zlehka 😊.

Máte chuť pečení a vaření s Matcha Tea hned vyzkoušet? Objednejte si jednu z epesních KISSA plechovek, mrkněte na naše recepty a pusťte se do toho!

Související recepty a články