Padají vám vlasy? Vyzkoušejte péči Martiderm ANTI HAIR-LOSS

Padají vám vlasy? Vyzkoušejte péči Martiderm ANTI HAIR-LOSS

Také doslova pláčete při každém česaní, když na hřebenu nebo kartáči najdete chomáč svých vlasů? Cítíte, že s věkem začínají vaše ubývat? Obměna vlasů je u člověka přirozená a denně jich může vypadnout až sto. Pokud vám ale začne kštice výrazně řídnout, možná je načase sáhnout po speciální péči, jež dokáže podpořit růst nových vlasů. Zkuste řadu Martiderm ANTI HAIR-LOSS od španělského výrobce, jejíž složení je založené na laboratorním výzkumu a medicínské znalosti lidské pokožky. Díky tomu se tato kosmetika může prodávat i v lékárnách.

CUE-THE.png


Proč vlasy padají?

Kvalita a zdraví vlasů jsou zrcadlem stavu celého organismu. Vlasy dokážou odhalit nedostatek vitamínů a minerálů v těle i začínající nemoc. Nejčastěji je padání vlasů důsledkem:

 • • stresu,

 • • rychlého/výrazného úbytku hmotnosti,

 • • vysoké horečky,

 • • špatného krevního oběhu,

 • • nedostatku železa,

 • • cukrovky,

 • • infekce v těle,

 • • poruchy štítné žlázy či jiné endokrinní poruchy,

 • • nedostatku vitamínu B2, B5, B6 či C, železa, selenu, zinku nebo hořčíku,

 • • stárnutí.


U žen pak souvisí ztráta vlasů zejména s hormonálními výkyvy: v těhotenství, po porodu a v období menoupauzy trápí kvalita kadeří a jejich padání mnoho dam. Za vypadávání někdy může i náhlé vynechání hormonální antikoncepce.

Hormonální činnost ale ovlivňuje stav vlasů i u mužů, zejména ve spojení s dědičností. Pánům stačí, aby se podívali na vlasovou pokrývku svých otců, a mohou si být jisti, že za pár let bude jejich kštice vypadat podobně. Za ztrátu vlasů u nich často může tzv. androgenetická alopecie, tedy dědičná citlivost vlasů na pohlavní hormon testosteron. Jakmile hladina testosteronu v krvi stoupne, ničí se vlasové kořínky a vlasy začnou vypadávat. Právě proto pánové plešatí mezi 20. a 30. rokem života, kdy je u nich hladina testosteronu nejvyšší. V tomto věku by tak muži měli vlasovou kosmetiku proti padání vlasů používat doslova preventivně.


Pánové, věděli jste, že vlasy na zadní straně hlavy jsou více odolné vůči testosteronu, proto dříve vypadávají ty na temeni a předku hlavy?
 

Zdravé tělo a kvalitní vlasová kosmetika jsou základ

Zdraví vlasů však závisí vedle celkového stavu organismu i na prokrvování pokožky hlavy a vyživování vlasových váčků. Správnou výživu vlasům dodáváme nejen vyváženou stravou s dostatkem vitamínů a minerálů, kterou čerpá z organismu vlasová papila, ale i vhodnou vlasovou kosmetikou. A právě proto jsem vyzkoušela řadu Martiderm! V tomto článku představím účinné látky, které produkty obsahují. Budete koukat!
 

banner.jpg


Šampon Martiderm ANTI-AGING ANTI HAIR-LOSS s kyselinou hyaluronovou pro všechny typy vlasů

Výjimečné složení aneb Koktejl látek pro růst vlasů

Značka Martiderm je výjimečná v tom, že na jejím složení pracují lékaři a výzkumníci. Sám zakladatel Josephem Martim byl lékárník, který si jako svoje životní poslání stanovil vyvinutí kosmetiky, která bude tak účinná, že dokáže zpomalit stárnutí pleti a vlasů. A proto je na produktech řady Hair System uvedeno “ANTI-AGING”. Jak u žen (časem “opotřebené” a zničené vlasy, menopauza), tak u mužů (padání vlasů kolem třiceti let) souvisí úbytek vlasového porostu s věkem, a proto vlasové produkty Martiderm Hair System obsahují látky, které mají bojovat proti zubu času. Hlavní výjimečností složení je komplex tří růstových látek s názvem HGFx3® vyvinutý právě specialisty z Martidermu. Z čeho se komplex skládá?

 1. IGF-1 (insulin-like growth factor neboli růstový hormon): zlepšuje regeneraci vlasů, podporuje růst a zvyšuje hustotu vlasů,

 2. VEGF (vascular endothelial growth factor neboli vaskulární endoteliální růstový faktor): zvyšuje vaskularizaci (prokrvení) pokožky hlavy a zlepšuje výživu vlasů, posiluje vlasové vlákno,

 3. follistatin (protein): eliminuje vypadávání vlasů a napomáhá tomu, aby dobře držely ve vlasovém váčku.

Jaké další látky šampon pro všechny typy vlasů obsahuje? Kyselinu hyaluronovou (Sodium Hyaluronate), která je známá tím, že na sebe váže vodu, díky čemuž dokáže vlasy hydratovat, regeneruje je a vyživuje a také je udržuje pevné a pružné. Šampon obsahuje i inositol, což je vitamín B8, jenž je známý svými účinky proti vypadávání vlasů, a Biotinoyl tripeptide-1, což je peptid se třemi aminokyselinami nakombinovaný s biotinem (vitamín B7), který působí proti stárnutí vlasových folikul a zpomaluje vypadávání vlasů. Možná vás bude zajímat ještě složka Nicotiana Benthamiana - je organického původu a je to polypeptid o vysoké molekulové hmotnosti (protein), který dokáže zvýšit hustotu vlasů. Snažila jsem se na českém trhu najít jinou vlasovou kosmetiku, která by tento protein obsahovala, ale vypadá to, že Martiderm je asi jediný 😊.

IMG_3830.jpg


Síra nad zlato

Ve složení nechybí ani aminokyseliny cystein a methionin (Acetyl Cysteine, Acetyl Methionine), které najdete v téměř každém doplňku stravy na podporu růstu vlasů. Cystein a methionin dodávají vlasovým buňkám síru, jež pomáhá udržovat vlasy silné a pevné. Síra je potřeba také pro zdravé využití kolagenu a keratinu a zlepšuje krevní oběh vlasové pokožky, takže díky ní rostou vlasy rychleji. Cystein na sebe navíc váže zinek a železo, jež zabraňují padání vlasů a pomáhají udržovat hormonální rovnováhu organismu.


Padají vám vlasy, a ještě neznáte látku apigenin?!


Apigenin není ve vlasových produktech tolik obvyklý, avšak najdete na trhu několik produktů na růst vlasů, které jej obsahují. Potěšilo mě, že šampon Martiderm ANTI HAIR-LOSS patří mezi ně! Apigenin je přírodní složka, která zlepšuje mikrocirkulaci krve u kořínků, čímž stimuluje vlasový růst a vypadávání vlasů. V laboratořích Martidermu prokázali, že apigenin dokáže prodloužit anagenní (růstovou) fázi vlasů. A jak do těla apigenin dostat vnitřně? Konzumujte grepy, celer, petržel, rajčata a pijte červené víno!


Kyselina, která zabraňuje stárnutí vlasů

Anti-aging funkci má ve složení šamponu na starost kyselina olenalová (Oleanolic Acid), což je přírodní látka z olivového oleje. Ta má antioxidační účinky, takže působí proti volným radikálům, které se v těle tvoří působením znečištěného prostředí, slunečního záření, stresu nebo nemocí a negativně ovlivňují kvalitu vlasů a pokožky. Kyselina olenalová chrání před volnými radikály, a právě proto se často přidává do anti-aging přípravků.

Dobré vědět: Produkt nedoporučuji, pokud máte alergii na laktózu a vašemu organismu nedělá dobře ani kožní podání. V šamponu je totiž laktóza obsažena, stejně tak jako mléčné proteiny. Ty vlasy hloubkově hydratují, zlepšují jejich strukturu a usnadňují rozčesávání.


Jak produkt voní a jakou má konzistenci?

Šampon na všechny typy vlasů voní silně po bylinkách. Vůně je unisexová, aby produkt svým aroma vyhovoval ženám i mužům. Barva je spíše průhledná, lehce do béžova. Je příjemně hustý - a díky husté konzistenci neteče a stačí ho tak použít jen trošku. Ve vlasech se hned vytvoří skutečně bohatá pěna, kterou lze dobře rozetřít i do konců vlasů, pokud máte kadeře delší.

IMG_3832.jpg


Subjektivní dojmy

Šampon používám společně s tonikem necelý měsíc (od té doby, co jsem dopotřebovala heřmánkovou řadu Alkmene, kterou jsem testovala posledně). Zatím tedy nemohu posoudit, zda byl podpořen růst vlasů, každopádně si nešlo nevšimnout, že na kartáči byl po cca pátém použití po česání výrazně menší chomáč. Doporučuji česat se nad vanou - aspoň já to tak dělám, protože pak na bílém podkladu hezky vidím, kolik mých tmavých vlasů vypadlo. Už během mytí vlasů lze totiž cítit, jak se vlasová pokožka zahřívá. Šampon nechte působit ve vlasech klidně 10 minut, aby papila stihla pojmout účinné látky. Už tak po 4 minutkách ucítíte, jak šampon jakoby hřeje. Je to zejména díky látce VEGF, která prokrvuje kůži u vlasových váčků.


Další péče proti padání vlasů

Specialisté na padání vlasů radí nečesat mokré vlasy, zkuste jejich rady vyslyšet a nechte vlasy před česání proschnout, ideálně zcela uschnout. Doporučuje se také používat hřeben se širokými zuby, který vlasy tolik neničí. A nikdy byste neměli jít spát s mokrými kadeřemi, poškodily by se! Co je také důležité, nemyjte si vlasy v horké vodě. Ta totiž otevírá póry - a pak se vlasové váčky otevřou a vlasy tak snáz vypadnou. Ideální je voda vlažná.


Šampon Martiderm ANTI-SEBUM ANTI HAIR-LOSS s kyselinou salicylovou pro mastné vlasy s lupy

Jaký je rozdíl mezi šamponem pro všechny typy vlasů a tímto na mastné vlasy? Složení je téměř totožné, avšak ten první má v sobě kyselinu hyaluronovou, druhý kyselinu salicylovou (Salicylic Acid). Ta funguje jako účinný exfoliant - to znamená, že napomáhá odstraňovat přebytečné kožní buňky, které se hromadí ve vlasové pokožce a mohou vést ke vzniku lupů. Má také velmi silné protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti, takže zbavuje kůži ve vlasech nadbytečného kožního mazu. Šampon je určen speciálně na mastné vlasy: pomůže vám zbavit se lupů, které se tvoří nadměrnou produkcí kožního mazu (tzv. sebum - na obale proto najdete označení antiseborreico).


Produkt vám tak pomůže vyřešit dva problémy zároveň:

1. odstraní lupy a dodá objem mastným vlasům,

2. posílí vlasy, eliminuje jejich vypadávání a podpoří růst vlasů nových.

IMG_3826-(1).jpg


Jak šampon voní a jakou má konzistenci?

Konzistence a barva šamponů na všechny typy vlasů a na mastné vlasy je stejná. I tento šampon má tedy poloprůhlednou béžovou barvu a hustou strukturu, která tvoří kvalitní pěnu. Pěnivost je opravdu poctivá - myslím si, že pánům, jímž stačí jen malinké množství šamponu, sdíky tomu jedno balení vystačí i na dva měsíce! 😃 A potěší je i vůně produktu: tento šampon totiž voní vyloženě “pánsky”, jako silný lehce sladší parfém pro muže.

IMG_3831.jpg


Sérum Martiderm ANTI HAIR-LOSS s kyselinou salicylovou a biotinem


Bezoplachová péče

Pokud patříte mezi ty, kteří nevěří, že šampon může mít nějaké velké účinky, protože se přece smyje, potěší vás, že Martiderm má v řadě Hair System i speciální lotion proti padání vlasů. Za šampon dávám ruku do ohně, protože díky prokrvení pokožky lze doslova cítit, že účinkuje, ale chápu, že do bezoplachové péče, která účinkuje třeba i celou noc, možná vkládá člověk větší důvěru.

IMG_3827.jpg


Konzistence

Martiderm ANTI HAIR-LOSS LOTION má podobu průhledné vodičky a aplikuje se sprejem, takže jej lze pro představu přirovnat například k okeně, co se vzhledu a konzistence týče. Když lotion aplikuji na ruku z větší dálky, je vodnaté a hned se vsákne, pokud na dlaň šplíchnu velmi zblízka, vytvoří se jemňounká pěna. Produkt se aplikuje přímo na vlasovou pokožku. Můžete jej nastříkat na horní část hlavy a pak prsty vmasírovat do kůže, anebo lze použít plastovou násadku, která je součástí krabičky a je určena k nanášení séra na konkrétní místa. Násadka má menší rozptyl než sprejový aplikátor, takže pokud chcete produkt aplikovat třeba jen na okolí pěšinky, nebudete díky ní zbytečně plýtvat. Na obale je uvedeno, že při jedné aplikaci se má do vlasů stříknout 5-10x.

martiderm-hair-loss.png


Vůně

Produkt je unisex, takže pánové nemusí mít strach, že by voněli po květinkách 😃. Vůně je mošusová, takže i tento výrobek připomíná svým aroma silný pánský parfém. Pro ženy to může být možná až moc mužská vůně, ale mám vyzkoušeno, že když sérum do vlasů nanesete večer před spaním, ráno už aroma není znatelné, takže nemějte strach, dámy 😊.

Dobré vědět: Pozor, v případě, že máte na pokožce otevřené ranky nebo suchou citlivou kůži, sérum trošku štípe, protože obsahuje alkohol. Nedoporučuji jej proto, trápí-li vás třeba lupénka na povrchu hlavy.


IMG_3829.jpg


Komplex účinných látek

Sérum obsahuje kyselinu salicylovou - stejně jako šampon na mastné vlasy, takže pokud jsou právě rychle se mastící kadeře váš problém, můžete proti němu bojovat dvojí silou. Tím, že se aplikuje ke kořínkům, účinkuje právě tam, kde se vlasy mastí nejvíce. A jestli máte vlasy tzv. normální, bude vás zajímat především toto kombo látek, které lotion obsahuje:
 

 • ✔ biotin - jeho úkolem je vyživit řídnoucí a ztenčující se vlasy a pomoci podpořit růst vlasů,

 • ✔ kopexil - používá se k léčbě androgenní alopecie (= hormonálně podmíněného padání vlasů); působí hluboko v pokožce u kořínků vlasů, které posiluje,

 • ✔ extrakt ze Serenoa repens, což je druh palmy - působí na hormonální úrovni,

 • ✔ nicotinamide - vitamín ze skupiny vitamínů B, který je nezbytný pro zdravé vlasy,

 • ✔ pyridoxine - další “béčko”, vitamín B6, které je prevencí proti vypadávání vlasů,

 • ✔ tocopherol - vitamín E - přispívá k integritě buněčných membrán vlasových folikul a zpomaluje tak vypadávání vlasů, navíc zvyšuje kapilární růst = prokysličení pokožky a stará se tak o to, aby byly vlasům dodány výživné látky,

 • ✔ zinek je klíčovým prvkem v růstovém cyklu vlasů, folikuly jej potřebují, aby mohly produkovat nové vlasy.


Vlasovou kúru Martiderm Hair System byste měli používat alespoň tři měsíce, abyste viděli výsledky. Já se za dva měsíce ozvu s výsledkem, jak to dopadlo u mě!


P. S. Kúra obsahuje kromě šamponů a séra i další výrobky - ampule a kapsle.

IMG_3805.jpg

Související recepty a články