Nadělte si péči, která vás zbaví pigmentových skvrn

Nadělte si péči, která vás zbaví pigmentových skvrn
Nastala doba, kdy se začínáme poohlížet po dárcích pro naše blízké. Co nadělit – než to všechno vypukne - ještě jeden dáreček sobě? Bude to dáreček, který vám pomůže zbavit se pigmentových skvrn, jež na pleti zanechalo letní sluníčko: depigmentační kosmetika Martiderm Pigment Zero DSP! Jaká je a jaké kouzelné složky obsahuje? Pojďme se na to podívat!
 

Čas depigmentovat je tady!


Martiderm DSP testuji zhruba druhý měsíc, abych se s vámi mohla podělit o to, jestli přípravky účinkují tak, jak se to od nich očekává.  V září jsem je aplikovala jen v sychravých dnech. Proč? Výrazně se totiž nedoporučuje s depigmentační kúrou začínat, dokud je krásně a slunečno. Ve slunných dnech by člověk neměl kosmetiku s účinky proti nechtěné pigmentaci používat, a už vůbec ne chodit s „namazanou“ pokožkou ven! Teď to vypadá, že zima už je ale opravdu za rohem, a tak konečně mohu „depigmentovat“ ve velkém a směle produkty doporučit i vám. 

DSP.png

Kombo depigmentačních bojovníků

Pořídila jsem si dva základní produkty: krém Martiderm DSP-CREMA, který je bojovníkem za odstranění pigmentových skvrn, a korektor Martiderm DSP-COVER, jenž flíčky na obličeji hezky kamufluje. Během dne skvrnky mizíkuje korektor, během noci na ně působí krém, takže doufám, že pigmentové fleky nebudou mít šanci vytrvat! 

IMG_9740-(1).jpg

„V řadě Martiderm DSP najdete kromě krému a korektoru ještě depigmentační masku a iluminační sérum. Každý si tak vybere produkt, který je mu sympatický a který je zvyklý používat.“

Martiderm DSP slibuje odstranit:
⭐ pigmentové skvrny od sluníčka
⭐ stařecké pigmentové skvrny
⭐ hyperpigmentaci kůže.

Recenze depigmentačního krému Martiderm DSP-CREMA


Přesné dávkování bez plýtvání

Celá řada Martiderm DSP je balena do krabiček se zlatými logy, které působí luxusně, a tak s tímto dárkem Ježíšek určitě nešlápne vedle. V krabičce s krémem se skrývá tuba, která je vybavena pumpičkovým aplikátorem, což je hodně příjemné. Krém se totiž doporučuje aplikovat čistě na pigmentové skvrny, ne na celý obličej, a tak ho stačí opravdu kapička. A pumpička dávkuje na jedno zmáčknutí tak akorát, zhruba 3mm kapku, což je super.

j.png

Lehounká struktura 

Krém má na první pohled hutnou konzistenci, kapka je skutečně pevná, neroztéká se. Při rozmazání však zjistíte, že je lehoučký, připomíná spíše gelové sérum, a vůbec není mastný. Stačí jemňounce vklepat do kůže a hned zmizí, nezanechává bílé fleky, co by se špatně rozmazávaly, ani jakýkoliv povlak. Zkoušela jsem na něj aplikovat make-up a mohu potvrdit, že netvoří žmolky – což je dobrá zpráva pro ty, které nechtějí používat Martiderm DSP-COVER (korektor), ale raději by ráno nanesly na pigmentové flíčky krém jakožto podklad pod běžné líčení.

Jak krém působí na pleť?

Vůni má krém řekla bych výraznou, hodně mi připomíná parfemaci samoopalovací krémů a mlék. Aroma je takové orientální, kořeněné, nic pro citlivé nosy. Vzhledem k miniaturnímu aplikovanému množství to ale není nic strašného, navíc je dle infa od výrobce použité aroma hypoalergenní. Podstatnější je, že krém nestahuje kůži (nemáte po něm pocit napjaté pokožky), a nijak neštípe ani nepálí. Výrobce uvádí, že po absorbování krému do kůže můžete cítit lehké brnění, tak jsem měla z reakce pokožky trošku obavy, ale na mě osobně krém takto nepůsobil. 

Funguje?

No a jak Martiderm DSP-CREMA zatočil s pigmentovými flíčky z léta? Je to síla, přátelé! V září jsem krém používala jen poskrovnu, protože často svítilo sluníčko. Jakmile přišel chladnější říjen, natírala jsem flíčky před odchodem do práce a pak před spaním, po večerním čištění pleti. Opravdu poctivě jej tedy aplikuji měsíc a pleť už je krásně sjednocená. Nejefektivněji mně osobně přípravek funguje na čele, kde je kůže pevná a vypnutá. Skvrnky mám ještě na bocích tváří, a tady mizí pomaleji. Výrobce uvádí, že nejlepší výsledky mají produkty při pravidelném používání po 3-4 měsících, tak je potřeba být trpělivý. Ale rychlý účinek na čele mě hoodně motivoval!

Recenze depigmentačního korektoru Martiderm DSP-COVER


Praktický rtěnkový aplikátor

Pokud vám krémy nevyhovují – ať už z důvodu mastnější pleti, nebo že máte svůj oblíbený, který nechcete dát z ruky, bude vám skvělým parťákem DSP-COVER. Tento sofistikovaný korektor je dodáván v praktickém a zároveň vcelku roztomilém balení, které vypadá jako kinder vajíčko: aplikátor je stejný jako třeba rtěnka nebo balzám na rty, ale balení je malé a širší, vlastně tak hezky do dlaně.  Díky diskrétní velikosti jej můžete mít kdykoliv u sebe: v kabelce, v práci na stole, bezvadně se vejde do kosmetické taštičky…

h.png

Snadná aplikace

Korektor je tuhý a obsah lze točením vysunout právě jako třeba rtěnku. Balení obsahuje cca 1 cm samotného korektoru, a tak si myslím, že mi vystačí na celou zimu. Aplikace je velice snadná – stačí přejet prstem po korektoru a pak „poťupkat“ pigmentovou skvrnu. Pokud máte větší flíčky nebo přímo tzv. mapy, je super přetřít je coverem napřímo a pak do pleti lehounce vklepat prstem. Určitě je také možná aplikace pomocí štětečku na rty, jen je potřeba dávat pozor, abyste korektoru nenabrali zbytečně moc (byla by škoda plýtvat).

„Překvapilo mě, že po aplikaci korektor tak trošku chladil, třeba jako krém s mátou. Někdo může cítit mírné brnění, já jsem zaznamenala spíš takové jakoby osvěžení. 😂 Vůni má produkt zcela neutrální, žádnou parfemaci nejde cítit.“

IMG_9758.jpg


Tuhá konzistence

Konzistencí mi korektor připomíná voskovku, voskový pastel (a on i obsahuje karnaubský vosk). Obsah není vůbec mazlavý, je tužší než běžné korektory v tužce, které jsem vyzkoušela. Právě díky tomu je možné aplikátorem přímo „jezdit“ po kůži, je to jako byste po pokožce malovali, nestane se, že by korektor změkl, dostal make-upovou konzistenci a zanechal moc výraznou vrstvu. 

Neviditelný korektor? Cože?

Možná se divíte, jaktože má Martiderm v nabídce jen jeden odstín korektoru. „Co když na mě bude moc světlý nebo naopak moc tmavý,“ říkáte si? A v tom je právě to kouzlo. DSP-COVER má sice béžovou „mejkapovou“ barvu, ale po nanesení na kůži je neutrální, jde minimálně vidět a nezanechává po sobě na pleti viditelnou vrstvičku. Ani na denním světle není v podstatě znatelný, a tak si ho bez obav mohou pořídit i ty z vás, které se nelíčí. „K čemu to teda je, když pigmentové skvrny nezakryje?“ zní možná vaše další otázka. Martiderm COVER tyčinka funguje na principu odrazu světla. Korektor má decentně kovový podtón, který odráží světlo od pigmentových flíčků a tím je de facto zneviditelňuje. Nečekejte tedy hutný korektor s vysokou kryvostí, který zamaskuje skvrny vrstvou barvy. DSP-COVER je trošičku sofistikovanější…

IMG_9744.jpg

Tip: Díky barevné „nenápadnosti“ a praktickému aplikátoru se vám bude tyčinka skvěle hodit i na pigmentové skvrny na rukou a v dekoltu. Korektor nešpiní oblečení, a tak se nemusíte bát o špinavé límečky nebo rukávy.

O pleť bez flíčků se postará kyselina kojová z hub. Seznamte se!

Jeho funkcí není jen odvrátit pozornost od pigmentové skvrny, skrýt ji… Korektor ji má postupem časovat zcela minimalizovat. A o to se starají aktivní složky kyselina salicylová (Salicylic Acid) a kyselina kojová (Kojic Dipalmitate). Kyselina salicylová je přírodního původu, pochází z kůry vrby či břízy, a jejím úkolem je sjednotit barevný tón pleti. Kyselina kojová se získává – a teď pozor – z plísní a hub! Ale nelekejte se. Tyto se pěstují v Japonsku, a jak víme, Japonky si velmi potrpí na porcelánově bílou pleť bez poskvrnky. Tu jim zajišťuje právě kojová kyselina: ta bělí pleť, odstraňuje projevy nadměrné pigmentace, a navíc působí jako prevence vzniku dalších nehezkých tmavých skvrn. 
 

Související recepty a články