Recenze: Opalovací přípravky Dulgon

Recenze: Opalovací přípravky Dulgon

Novinka na českém trhu pro bezpečné opalování: sluneční kosmetika Dulgon
 

Baví vás objevovat nové kosmetické značky? Vítejte v klubu! A seznamte se s novou značkou Dulgon! Produkty Dulgon vyrábí německá firma Mann & Schröder, která „má na svědomí“ i velmi oblíbené a vysoce kvalitní přípravky Alkmene nebo Aldo Vandini, které jsem už vyzkoušela. Ani v případě Dulgonu výrobce nezklamal: na opalovací kosmetiku této značky se můžete spolehnout! Vyzkoušela jsem čtyři produkty, které prošly doslova zátěžovým testem – vzala jsem je na Slapy během extra horkého víkendu. Jak výrobky obstály a jaké jsou?

IMG_7123.JPG

Dulgon Sport opalovací gel-krém s SPF 30


Před válením se u vody a opalovačkou jsme si zahráli plážový volejbal, takže nejprve jsem otestovala opalovací krém určený k použití během sportovních aktivit. Ten mě překvapil svou konzistencí a barvou. Produkt má po nanesení na tělo strukturu klasického krému, jakmile jej ale začnete roztírat, změní se v takový lehoučký fluid a už vůbec není hutný, takže se opravdu velmi příjemně nanáší a velmi rychle se vsakuje do pokožky. Kůže je po aplikaci osvěžená a mám pocit, že produkt doslova chladí, což je v horku dost vítané 😊

IMG_7130.JPG

Díky lehké konzistenci je aplikace hooodně rychlá, není potřeba žádné zdlouhavé vtírání a roztírání bílých fleků, produkt je vůbec nedělá. A koneckonců ani není bílý: krém má mentolově zelenou až trošku „šmoulí“ barvu! Takže pokud máte děti, které se za nic na světě nechtějí nechat namazat, zkuste na ně jít se šmoulovou, třeba to pomůže!
 
„Krém překvapí i svou vůní. Voní jako pánský sprchový gel. Chlapi už se nebudou chtít natírat ničím jiným!“

Výhodou „sportovního“ opalovacího přípravku Dulgon je jeho vysoká voděodolnost. Ani při fyzické aktivitě ve 34 °C, kdy z člověka doslova leje, krém z kůže neztéká, nerozpouští se a ani nezačíná žmolkovat – což někdy hutnější opalovací krémy při nanesení ve větším množstvím dělají, hlavně v záhybech kůže, třeba na předloktí. Na ochranu proti slunečnímu záření se tak můžete na 100 % spolehnout a nemusíte sportovní aktivitu přerušovat skrze aplikaci krému. 

Super je, že Dulgon Sport je bez parabenů, emulgátorů a konzervačních látek. O ochranu před sluníčkem se stará minerální filtr získaný z titanu - oxid titaničitý (titanium dioxide), který od pokožky odráží středněvlnné UVB a taky část dlouhovlnného UVA záření.

Dulgon transparentní opalovací sprej s SPF 50


Po sportovním výkonu jsme si šli odpočinout na šlapadla. A protože od vodní hladiny se odrážejí sluneční paprsky a pokožku tak zasáhne ještě mnohem víc nebezpečného záření než na souši, vsadila jsem na opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem, rovnou 50. Ten ve formě spreje se na palubě loďky hodil obzvlášť, protože aplikace je s ním velice rychlá a praktická, pohodlně se můžete kdykoliv „ošplíchnout“ a pokožce dodat novou dávku ochrany.

IMG_7127.JPG

Sprejový aplikátor ocení i ti, kteří se neradi mažou, nesnáší roztírání mléka nebo jim není příjemné mít vrstvu krému na kůži. Sprej od Dulgonu je totiž skutečně lehoučký – oproti jiným sprejovým produktům se sluneční ochranou je mnohem méně mastný. Určitý povlak na kůži zanechává, ale rozhodně člověk nemá pocit, že se právě natřel olejem. Po zhruba 1 až 2 minutách se přípravek zcela vsákne do pokožky a už vůbec nebudete vědět, že jste „namazaní“. Tohle je za mě velké pozitivum a s čistým svědomím mohu produkt doporučit všem, kdo klasické opalovací krémy odmítají. Navíc je sprej zcela transparentní, ne žlutý ani hnědý, jak někdy opalovací spreje na bázi oleje bývají. 
 
„Sprej nebarví ani nemastí oblečení, takže se bez obav můžete namazat už doma, před odchodem na pláž.“

O ochranu proti UVA záření se stará butyl methoxydibenzoylmethane, vniku UVB záření do kůže brání octocrylene a ethylhexyl salicylate. Sprej tak poskytuje spolehlivou ochranu před oběma druhy záření. Mínus má ode mě přípravek za vůni. Ta mi připomíná aroma spreje na vlasy. Aplikaci tedy doporučuji provádět na balkoně, venku na čerstvém vzduchu. A výsledek opalovačky? Sprej obstál na výbornou, ochránil kůži před spálením i na ostrém slunci na šlapadle.

Dobré vědět: UVA záření má největší sílu ráno a odpoledne, tvoří téměř 99 % všech paprsků. Způsobuje dočasné zhnědnutí pokožky, ale bohužel taky její stárnutí. Ještě větší strašák je však UVB záření. To zapříčiňuje spálení kůže a vznik rakoviny kůže. „Úvébéčko“ má největší intenzitu mezi 11. a 15. hodinou – a právě proto se nedoporučuje v tomto čase pobývat na sluníčku. I když jste v této době ve stínu, buďte natření aspoň dvacítkou. Každopádně vždycky sáhněte po sluneční kosmetice, která vás ochrání před oběma druhy záření.

Dulgon opalovací mléko s SPF 20 s bronzujícím efektem


Pokud preferujete klasická opalovací mléka a chytání bronzu je vaší oblíbenou disciplínou, bude vám skvělým parťákem Dulgon Schutz & Bräune! Toto mléko obsahuje isochrysis galbana extract, výtažek z mikrořasy Isochrysis Galbana. Ta má přirozenou schopnost zesilovat pigmentaci pokožky, vyvolává v ní samoopalovací proces a urychluje opálení, navíc prodlužuje dobu, po kterou je kůže bronzově hnědá, takže vám hodně pomůže ve vašem „smažení“  Výtažek z této mikrořasy se běžně používá i v samoopalovacích přípravcích.

IMG_7133.JPG

Mléko Dulgon má bílou barvu a poctivou hustou konzistenci, která nestéká. Aplikace tak vyžaduje pečlivější rozmazání, ale hned po tom se krém skvěle vsákne a pokožku jakoby zmatní, takže odpadá pocit mastné a zalepené kůže, který je v horku obzvlášť nepříjemný. Naopak zmatňující efekt hezky zabraňuje pocení pokožky – aspoň na chvíli!  Vůně je příjemná, nedráždivá, jemná – připomíná vůni kosmetiky pro miminka. 

Mléko má v sobě butyl methoxydibenzoylmethane, titanium dioxide, octocrylene a ethylhexyl salicylate, tedy látky chránící proti UVA i UVB záření. Navíc obsahuje tocopheryl – vitamín E, který jakožto silný antioxidant bojuje proti působení volných radikálů a zabraňuje tvorbě pigmentových skvrn, předčasnému stárnutí pokožky i ztrátě její pevnosti a pružnosti.

Dulgon sprej po opalování s aloe vera


Sluníčko nás nabíjí energií, naší kůži ale dává zabrat, a to i když se chráníme opalovací kosmetikou. Proto jí dopřejte po pobytu na slunci odpočinek v podobě aplikace after sun spreje Dulgon. Ten pokožku krásně ochlazuje, vyživuje, navrací jí pružnost a zklidní ji. Sprej obsahuje panthenol (vitamín B5) a barbadensisi leaf juice powder - výtažek z aloe vera, jež oba ošetřují a regenerují začervenalou spálenou kůži. 

Sprej je skvělý, pokud se vám povede spálit se – když jej budete aplikovat z větší vzdálenosti (cca 30-40 cm), jemně se rozptýlí a ošetří kůži, aniž by bylo nutné na ni sahat a přípravek roztírat. Při aplikaci více zblízka sprej vytváří bílá kolečka jemného fluidu, která je potřeba rozetřít do pokožky. Sprej nezanechává lepivý ani mastný film – pokožku osvěží, zchladí, ale jakmile se vstřebá, nejde nijak cítit a ani vám nezašpiní vaše oblíbené letní šaty.

Ze všech čtyř produktů Dulgon, které jsem vyzkoušela, má after sun sprej nejhezčí vůni: voní výrazně svěže květinově, tak nějak jako aviváž, což je moc příjemné, kdo by neměl rád aroma čerstvě vypraného prádla 😊
 
Tip: Než vyrazíte na sluníčko, přečtěte si 10 tipů, jak se před ním účinně chránit. Ať je vaše kůže v bezpečí!

 

Související recepty a články