A

Acai Berry

Acai obsahuje antioxidanty, o kterých se předpokládá, že chrání buňky před poškozením. 
Předpokládá se, že bobule Acai mají více antioxidantů než jiné bobuloviny. Acai může také snížit otoky, hladinu cukru v krvi a stimulovat imunitní systém.

Aloe Vera

Aloe Vera má antioxidační a antibakteriální vlastnosti, které napomáhá hojení ran či aftů. Aloe Vera je skvělý pomocník pro čistou a hydratovanou pokožku, 

Arnica Montana

Arnika se běžně používá v alternativní medicíně. Traduje se, že léčí: modřiny a bolest svalů. Pozor: rostlina může být toxická. Z tohoto důvodu se nejčastěji používá jen velmi malé množství účinné látky.

Aronie černá

Vědci se domnívají, že bobule arónie mohou mít pro játra ochranné účinky a také pomáhají snižovat příznaky a poškození spojené s žaludečními poruchami, arónie je také pomocník při snižování krevního tlaku a napomáhá relaxaci krevních cév.

Artyčok

Artyčok je skvělým přírodním lékem na žlučník, játra a slinivku, celkově detoxikuje, prospívá látkové výměně, snižuje hladinu krevního cholesterolu i cukru (je to vhodný doplněk při diabetu).

     

B

   
Borovice lesní

Díky éterickým olejům a pryskyřicím obsaženým v borovicích  je v borovém háji či lese přítomen nejčistší vzduch.  Borovice totiž působí protibakteriálně. Borovice vyzařuje krásnou energii, která vám dodá vitalitu a působí blahodárně na váš dýchací systém. Posiluje také duševní rovnováhu, uklidňuje, přináší pocit štěstí. Odplavuje smutek.

Bromelain Bromelain je enzym, který je obsažený v čerstvém ananasu. Spíše se jedná o skupinu protelolytických enzymů, mezi jeho významné účinky patří, že se podílí na štěpení bílkovin.
Březové listy
  • Bříza je skvělá rostlina, která působí napomáhá při zánětech ledvin a močových cest – bříza je močopudná . Zvláště pokud trpíte zadrženou vodou v těle je bříza skvělá k použití. Zadržovaná voda souvisí právě s činností ledvin. Březový list působí na ledviny sice intenzivně ale nenásilně, bez vedlejších účinku.
     

C

      
Cedr himalájský Získává se destilací z amerického nebo marockého cedru. Často se jí užívá jako základ pro parfém a pánské kolínské vody, vyznačuje se dřevnatým a vytrvalým podtónem.Získává se destilací z amerického nebo marockého cedru.  Olej z cedru himalájského (Cedrus deodora) má antiseptické a regenerační vlastnosti. Pomáhá při kožních problémech, neurózách či bronchitidě,.
 
Celík zlatobýl Působí močopudně a dezinfekčně. Taktéž rozpouští ledvinové kameny. Celík dále snižuje lámavost cévních kapilár a proto může sloužit i jako lék stařecké demence a aterosklerózy. Zevně se používá jako obklad na špatně se hojící rány a ekzémy.
Čekanka obecná Čekanka obecná je vhodná pro podporu normální funkce jater. V trávicím traktu navíc působí protizánětlivě. Zevně se používá jako obklad na bolavé klouby a některé typy ekzémů. Ačkoli je někdy čekanka popisována jako zcela neškodná, některé zdroje uvádějí její negativní vliv v průběhu těhotenství a někdy snad také může urychlit nástup menstruačního cyklu.
Červené mořské řasy Řasy jsou zdrojem vysoce vstřebatelných důležitých minerálních látek a stopových prvků nezbytných pro celkové zdraví. Extrakt z červené řasy pleť výborně čistí a chrání ji před působením volných radikálů i nadměrnou tvorbou vrásek.
Česnek setý
  • Je to přírodní antibiotikum, takže je velice bhodný při všech možných zánětech. Pravidelná konzumace česneku nebo užívání česnekových kapslí podporuje kondici a celkový zdravotní stav. Ale pozor: Všechny pozitivní léčebné účinky česneku se velmi minimalizují, až úplně ztrácejí, při jeho tepelném zpracování.
  •  
     

E

Eukalyptus  

F

Fenykl  
Fíková šťáva  

G

Garcinia Cambogia  
Gránátové jablko  
Guarana  

H

   
Heřmánek pravý
 
Hloh obecný
 
Hořec
 
Hřebíčkovec kořenný
 
Hřebíčkovec vonný
 

CH

Chlorella  
Chmel otáčivý  

I

Inulin  

J

Jalovec obecný
 
Jitrocel kopinatý
 
Jmelí bílé
 
Jojoba
 

K

Kajeput bělavý
 
Konopí seté
 
Kopřiva dvoudomá
 
Kozlík lékařský
 
Kurkuma dlouhá
 

L

Levandule lékařská  
Lichořeřišnice  

M

Mandle
 
Máta klasnatá
 
Máta peprná
 
Meduňka lékařská
 
Měsíček lékařský 
 
Mořská řasa 
 

O

Ostropestřec mariánský  

P

Petržel zahradní  
Ploštičník hroznovitý  
Psyllium  

R

      
Rakytník řešetlákový 
 
Rozmarýn
 
Růže damascénská
 
Růže šípková
 
Řebříček obecný
 
Řepík lékařský
 
Římský heřmánek 
 

S

Santal bílý 
 
Skořicovník čínský 
 
Slaměnka listenatá 
 
Smetanka lékařská
 
Spirulina 
 
Světlík lékařský 
 
Svízel syřišťový

 

Synefrin
 
Šalvěj lékařská
 
Štýrská dýně
 
Švestková šťáva
 

T

Tamarind indický  
Třezalka tečkovaná  

V

Vachta trojlistá  
Vinná réva  

Y

YZOP  

Z

Zelený čaj  
Zelený ječmen