>

PŘÍBĚH LIFTEA.CZ

Něco málo z (dávné) historie

Společnost LIFTEC CZ byla založena před více než 26 lety jako rodinná firma, distribuční společnost s původní orientací na farmaceutický a drogistický trh v České republice i na Slovensku. Stala se jedním z prvních distributorů, který na český trh přivezl již na počátku 90. let kvalitní, převážně přírodní značky ze zahraničí. Přibližně stejnou dobu trvá i spolupráce s prodejnami zdravé výživy, sítí drogerií dm, Rossmann nebo Teta, lékárnami, významnými lázeňskými domy a wellness hotely či řadou e-shopů.

Vyvinuli jsme úspěšnou značku přírodních doplňků stravy Liftea, jejímž motem je: Když příroda pomáhá. Od samého počátku spolupracujeme s odborníky z oblasti lékařství, bylinářství a zdravé výživy.
 
Měníme se a vyvíjíme

Společně s vývojem trhu i našeho týmu se mění také směřování našich aktivit. Když jsme začali pracovat na našem novém projektu e-shopu Liftea.cz, uvědomili jsme si, že jsme se nepotkali náhodou. Každý jsme do firmy přišli svou vlastní cestou, nicméně jedno jsme měli společné  -  a to zájem o zdraví, přírodu a ekologický přístup k životu.

Po návštěvě Bio Fachu v Norimberku jsme se rozhodli, že chceme, aby se nový e-shop vyvíjel směrem, který nás těší a baví a záměr byl jasný: V sortimentu našeho e-shopu chceme mít především přírodní kvalitu, která je společnosti Liftec historicky vlastní.  Z Bio Fachu jsme se vrátili s balíky letáků, vzorků a hlavně kontaktů, které jsme obratem aktivovali. Plán rozjet e–shop s nabídkou exkluzivních přírodních značek a značek v BIO kvalitě začal nabírat konkrétní obrysy a také poměrně rychlé obrátky. Vize značky Liftea (Když příroda pomáhá) se posunula do nového, mnohem širšího rozměru.
 

Naše vize

Naší snahou je, abyste u nás nalezli opravdu všechno, co potřebujete pro dobrý pocit z péče o své zdraví. Jak už bylo zmíněno, zaměřujeme se převážně na sortiment v bio kvalitě, ale nevzdáme se ani kvalitních přírodních značek, které na BIO certifikaci z různých důvodů „nedosáhly“. Možná vás napadne otázka, proč to děláme? Získáváme inspiraci z okolí a víme, že názory na zdravý životní styl i požadavky na „přírodnost produktů“ se různí. Stejně tak se různí i preference na výběr zboží v různých produktových kategoriích. Osobně známe řadu lidí, kteří by se nedokázali vzdát kosmetiky v BIO kvalitě, ale například v oblasti potravin už tak důslední nejsou. Ale funguje to samozřejmě i naopak. Mnohdy dáme přednost „necertifikované“ přírodní značce kosmetiky, protože nám například hezky voní, nebo je její konzistence příjemná. Všímáme si prostě, že řada našich zákazníků dá nejen na rozum, ale i na pocit a my na něj dáme také. I proto věříme tomu, že pojem kvality, příjemnosti a hodnoty může být (navzdory obecným měřítkům) vnímaný hodně individuálně.
 
Učíme se a tvoříme sítě

Stále a rádi se „rozhlížíme po světě“ - sbíráme nové trendy, jsme v kontaktu se zahraničními dodavateli a nadšeně se dále vzděláváme v oboru.  Školit nás byli odborníci na organickou dětskou kosmetiku a ekologické plenky z Francie (značka Tidoo).  Inspirativní bylo například také setkání se zástupci italské značky Biosline. Ti nám vysvětlili přednosti jejich svěžích a zářivých přírodních barev na vlasy, které jsou maximálně šetrné k vlasům i pokožce, a dokonce jsou vyvíjené ve spolupráci s předními italskými univerzitami. Pro posílení naší osobní motivace jsme navázali kontakt se společností Wellnesia, jejíž školitelky nás pravidelně koučují, abychom nesešli z naší pravé zdravé životní cesty 😊.  
Jsme rádi v kontaktu.

Učit se a inspirovat chceme i přímo od vás, návštěvníků našeho webu a našich zákazníků. Aby byly naše služby ušité přímo vám na míru, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, postřeh, či požadavek, který vás napadne. Sdílejte s námi vaše názory na sociálních sítích, nebo se o ně podělte prostřednictvím našeho e–mailu: info@liftea.cz. Na zprávy od vás se těšíme!
 
www. facebook.com/liftea
www.instagram.com/lifteacz