PŘÍBĚH LIFTEA.CZ

Něco málo z (dávné) historie

Společnost LIFTEC CZ byla založena před více než 26 lety jako rodinná firma, distribuční společnost s původní orientací na farmaceutický a drogistický trh v České republice i na Slovensku. Stala se jedním z prvních distributorů, který na český trh přivezl již na počátku 90. let kvalitní, převážně přírodní značky ze zahraničí. Přibližně stejnou dobu trvá i spolupráce s prodejnami zdravé výživy, sítí drogerií dm, Rossmann nebo Teta, lékárnami, významnými lázeňskými domy a wellness hotely či řadou e-shopů.

Vyvinuli jsme úspěšnou značku přírodních doplňků stravy Liftea, jejímž motem je: Když příroda pomáhá. Od samého počátku spolupracujeme s odborníky z oblasti lékařství, bylinářství a zdravé výživy.
 
Měníme se a vyvíjíme

Společně s vývojem trhu i našeho týmu se mění také směřování našich aktivit. Před necelým rokem, kdy jsme začali pracovat na našem novém projektu e-shopu Liftea.cz, jsme si uvědomili, že jsme se nepotkali náhodou. Každý jsme do firmy přišli svou vlastní cestou, nicméně jedno jsme měli společné  -  a to zájem o zdraví, přírodu a ekologický přístup k životu.

Po návštěvě Bio Fachu v Norimberku (v únoru 2017) jsme se rozhodli, že chceme, aby se nový e-shop vyvíjel směrem, který nás těší a baví a záměr byl jasný: přírodní kvalitu, která je společnosti Liftec historicky vlastní, rozšíříme o BIO a to „ve velkém“.  Z Bio Fachu jsme se vrátili s balíky letáků, vzorků a hlavně kontaktů, které jsme obratem aktivovali. Plán rozjet e–shop s nejširší možnou nabídkou exkluzivních přírodních značek a značek v BIO kvalitě začal nabírat konkrétní obrysy a také poměrně rychlé obrátky. Vize značky Liftea (Když příroda pomáhá) se posunula do nového, mnohem širšího rozměru.
 
Kde jsme teď?

Za „den narození“ Liftea.cz považujeme stav, kdy máme v sortimentu přibližně 800 produktů zahraničních dodavatelů, z velké části v BIO kvalitě. Vybírat můžete z doplňků stravy, potravin, kosmetiky či přípravků pro ekologickou domácnost. Liftea.cz momentálně pokrývá zhruba 20 různých značek, z nichž mnohé jsou na českém trhu naprostou novinkou.
 
Příznivci výživových doplňků si určitě přijdou na své, podívají – li se na sortiment slovinské značky Ekolife Natura. Oreganový olej je proslulý „všelék“ a například lipozomální vitamíny ocení každý, kdo chce posílit tělo před zimou.

V předvánoční době může potěšit nabídka organických RAW čokolád pod značkou Chocqlate nebo Love Chock. A pokud už přemýšlíte o vánočních dárcích – podívejte se na krásnou BIO kosmetiku z růže damascénské z Turecka (značka Ecowell), nebo na originální ručně vyráběná mýdla z Aleppa (značka Alepeo). Hezkým dárkem mohou být i stylově zabalená bambucká másla smíchaná s esenciálními oleji od značky Zoya Goes Pretty. Pro rychlé obědy či večeře v obvyklém shonu před koncem roku pak vřele doporučujeme osobně odzkoušené, již hotové krémové polévky NABA.

Výhledově pro vás chystáme také sortiment od českých dodavatelů (suché plody, mouky, dochucovadla, snídaňové směsi atd.), který možná už důvěrně znáte, a který si budete moci přidat do svého nákupního košíku tak říkajíc „při jednom“.
 
Naše vize

Naší snahou je, abyste u nás nalezli opravdu všechno, co potřebujete pro dobrý pocit z péče o své zdraví. Jak už bylo zmíněno, zaměřujeme se převážně na sortiment v BIO kvalitě, ale nevzdáme se ani kvalitních přírodních značek, které na BIO certifikaci z různých důvodů „nedosáhly“. Možná vás napadne otázka, proč to děláme? Získáváme inspiraci z okolí a víme, že názory na zdravý životní styl i požadavky na „přírodnost produktů“ se různí. Stejně tak se různí i preference na výběr zboží v různých produktových kategoriích. Osobně známe řadu lidí, kteří by se nedokázali vzdát kosmetiky v BIO kvalitě, ale například v oblasti potravin už tak důslední nejsou. Ale funguje to samozřejmě i naopak. Mnohdy dáme přednost „necertifikované“ přírodní značce kosmetiky, protože nám například hezky voní, nebo je její konzistence příjemná. Všímáme si prostě, že řada našich zákazníků dá nejen na rozum, ale i na pocit a my na něj dáme také. I proto věříme tomu, že pojem kvality, příjemnosti a hodnoty může být (navzdory obecným měřítkům) vnímaný hodně individuálně.
 
Učíme se a tvoříme sítě

Stále a rádi se „rozhlížíme po světě“ - sbíráme nové trendy, jsme v kontaktu se zahraničními dodavateli a nadšeně se dále vzděláváme v oboru.
 
Prakticky celý podzim jsme strávili studiem. Školit nás byli odborníci na organickou dětskou kosmetiku a ekologické plenky z Francie (značka Tidoo). Neopakovatelným zážitkem bylo setkání s kolegy z Vídně, kteří nás zasvětili do tajů přípravy a účinků originálního japonského čaje matcha v BIO kvalitě, v Rakousku (a teď už i exkluzivně na našem e–shopu) prodávaného pod značkou KISSA TEA

Do pestrých barev říjnové přírody také příjemně dosedlo setkání se zástupci italské značky Biosline. Ti nám vysvětlili přednosti jejich svěžích a zářivých přírodních barev na vlasy, které jsou maximálně šetrné k vlasům i pokožce, a dokonce jsou vyvíjené ve spolupráci s předními italskými univerzitami.

Pro posílení naší osobní motivace jsme navázali kontakt se společností Wellnesia, jejíž školitelky nás pravidelně koučují, abychom nesešli z naší pravé zdravé životní cesty 😊.  Nadále rozvíjíme vztahy s českými výrobci, dodavateli a dalšími obchodními partnery.
 
Jsme rádi v kontaktu

Učit se a inspirovat chceme i přímo od vás, návštěvníků našeho webu a našich zákazníků. Aby byly naše služby ušité přímo vám na míru, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, postřeh, či požadavek, který vás napadne. Sdílejte s námi vaše názory na sociálních sítích, nebo se o ně podělte prostřednictvím našeho e–mailu: info@liftea.cz. Na zprávy od vás se těšíme!
 
www. facebook.com/liftea
www.instagram.com/lifteacz