>

Ekologická versus „běžná“ dámská hygiena. Znáte rozdíly?

Podle průzkumu společnosti Opinion Way je 76 % žen toho názoru, že běžná dámská hygiena je rizikem pro jejich zdraví. Stále více žen proto vyhledává bezpečnější alternativu, například v podobě hygieny ekologické, protože znají tyto rozdíly:
Ekologická versus „běžná“ dámská hygiena. Znáte rozdíly?

Rozdíl č. 1: Polysyntetické materiály vs. bio bavlna


Mezi ženami panuje často domněnka, že běžné vložky a tampony se standardně vyrábějí především z bavlny. Ve skutečnosti jsou však jejich hlavní součástí většinou syntetické nebo z větší části syntetické materiály, které nejsou pro ženské zdraví ani zdaleka bezpečné. Toxiny, které se z nich uvolňují, mohou způsobovat podráždění sliznice intimních partií, v horším případě záněty či jiné gynekologické problémy.  Výrobci běžné dámské hygieny nemají povinnost na obale složení produktů uvádět.

Ekologické vložky a tampony jsou vyrobené z bio bavlny, která pochází z ekologicky obhospodařované půdy. Výrobní proces podléhá vysokým nárokům na bezpečnost pro uživatele a také na šetrnost výroby. Kvalita bavlny je prokázána odpovídající bio certifikací. Ve srovnání se syntetickými materiály je bio bavlna kompatibilní s pH kůže, je také jemná, měkká a přirozeně savá.

Tadam4-(1).jpg


Rozdíl č. 2: Rizikové toxiny vs. hypoalergenní dermosensitivní vlastnosti


Ženské sliznice jsou daleko citlivější a dokážou snadno absorbovat větší množství chemikálií než pokožka našeho těla. Uvádí se, že se může jednat až o 60 %.  Které konkrétní toxiny se tedy v běžné dámské hygieně vyskytují? Jedná se především o chlor, používaný při jejím bělení. Dále pak přidaná parfemace, či plasty, které se vyskytují ve složení těchto produktů.

Ekologická dámská hygiena chlor, parfemace, barviva ani jiné potenciální alergeny neobsahuje.


Rozdíl č. 3: Obrovský balík odpadu vs. biologická odbouratelnost


Každá žena spotřebuje během života v průměru 150 kg menstruačních vložek, nebo tamponů, to je přibližně 15 000 kusů. Chcete tedy pečovat nejen o svoje tělo a také alespoň částečně ulevit životnímu prostředí? Potom jsou pro vás ekologické vložky a tampony tou správnou variantou, už jenom proto, že jsou z vysokého procenta biologicky odbouratelné.

Prozkoumejte francouzskou ekologickou značku TADAM  a zkuste si vaši dámskou hygienu vybrat přímo na našem e- shopu.

Související recepty a články

Česnek setý
Česnek setý
Jeho charakteristickou štiplavou chuť žádné koření nenahradí. A potěšit umí nejenom chuťové pohárky, ale také naše...
Kozlík lékařský
Kozlík lékařský
Pokud na něj při procházkách krajinou natrefíte, dost možná nelibě nakrčíte nos. Příroda mu totiž propůjčila...
Zkrášlovací lekce jógy pro váš obličej
Zkrášlovací lekce jógy pro váš obličej
Rádi udržujete svěžest pleti přirozenou cestou? Možná vám do konceptu přirozeného zdraví, krásy a dobré kondice...