DOPRAVA NAD 500,- Kč se Zásilkovnou ZDARMA | platí do 3. února 

Kaštan koňský

Kaštan koňský
Kaštan koňský je známý i pod názvem jírovec maďal a nejedná se o nic jiného než oblíbený strom, ze kterého na podzim padají lesklé hnědé kaštany, které se dají používat nejen k výrobě různých léčivých lektvarů, ale také jako zázračné talismany, které nám dodávají sílu. Podle mé babičky nás navíc díky kaštanu v kapse nebudou bolet kyčle. Navíc symbolizují podzim, zdraví a krásu.

Jeho léčivé účinky si považovaly již naše babičky. Kaštan je totiž vynikající bylinka proti křečovým žilám, prevencí popraskaných žilek či “metliček” a navíc nám může pomoci i s bolavými klouby. Kaštanový prášek je zase hotovou lábuží pro naše vlasy, harmonizuje funkci mazových žlázek, působí i proti vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Použít ho můžeme nasucho jako suchý šampon, ale i klasicky s vodou.

Mazání na bolavé klouby

Toto mazaní by rozhodně nemělo chybět ve vaší domácí přírodní lékárničce, obzvlášť pokud vás často bolí klouby nebo namožené svaly.
 

Budete potřebovat:

2 polévkové lžíce žitné mouky
2 polévkové lžíce octa
2 polévkové lžíce mletých sušených plodů kaštanu koňského
 

Postup:

Všechny ingredience smícháme a směs naneseme na bavlněnou plenku, kterou přiložíme na bolavé místo a necháme 2 hodiny působit. Místo poté omyjeme. Proceduru opakujeme po dobu 5 dnů.

Související recepty a články

Henna, přírodní zázrak
Henna, přírodní zázrak
Nádherné přírodní barvivo, jež už kdysi zdobilo hlavu krásné Nefertiti či okouzlující Kleopatry.