Kategorie

Výrobce
Počet výsledků: 1
BIO Tělový balzám - Koňský kaštan
Bio
Vegan
ALKMENE
BIO Tělový balzám - Koňský kaštan
150 ml
74 Kč 149 Kč
skladem

ALKMENE

ALKMENE
Značka Alkmene je vůbec nejstarší registrovanou značkou (1968) renomovaného německého výrobce - firmy Mann Schroeder. Filozofie značky se opírá o využití síly tradičních bylin, bez kompromisů požadavků moderní doby. A tak v sortimentu najdete produkty v obalech, které připomínají „tradiční lékovky“, ale tyto jsou vyrobené s ohledem na udržitelnost a respektem k přírodě (z recyklovaných a dále recyklovatelných materiálů). Značka i výrobce se pyšní označením „klimaticky neutrální“.
Tradiční byliny jsou šetrně zpracovávány tak, aby vyhovovaly i veganům. Značka využívá především tradičních lékařských bylin, jejichž účinnost byla prověřena staletími. Důraz na čistotu ingrediencí je na prvním místě a tak jich většina pochází z ekologicky kontrolovaného zemědělství.
 
A odkud pochází název ALKMENE?
Za vysvětlením se musíme ponořit až do starořecké mytologie – mykénská princezna Alkména byla matkou největšího starořeckého siláka  - poloboha Hérakla (římsky Hercula), jehož otcem nebyl nikdo jiný nežli mocný Zeus. Héraklés byl za své skutky vzat na Olymp.
A stejně jako Alkména a Héraklés zosobňovali sílu, tak i značka Alkmene zosobňuje sílu přírody, tradice a důvěry.
 
V současnosti má značka 2 produktové řady:  Alkmene s BIO extrakty a ALKMENE TEA TREE s australským olejem z čajovníkového stromu.

ALKMENE BIO – pro každodenní péči pro celou rodinu v souladu s přírodou
V této edici najdete široké spektrum produktů k péči od hlavy po paty pro celou rodinu. Složení využívá sílu tradičních lékařských bylin jako je měsíček lékařský, kopřiva, sléz, heřmánek, neroli či levandule, a šetrně zpracovaných rostlinných olejů, díky tomu jsou přípravky vhodné i pro vegany. Produkty neobsahují zbytečné látky, jako pěnidla, parabeny, silikony.
Jemných fragrancí je dosaženo pouze pomocí rostlinných výtažků. Rostliny jsou získávány z ekologického zemědělství, tedy rostlinné extrakty jsou v BIO kvalitě.

ALKMENE TEA TREE – pro účinnou péči od hlavy po paty
Všechny produkty této řady obsahují vysoce ceněný „tea tree“ olej, tedy olej z čajovníkového stromu – neboli kajeputu střídavolistého (Melaleuca Alternifolia), jehož účinky znali a využívali australští domorodí Aboriginci od nepaměti. Ne nadarmo nese tea tree olej označení „zelené australské zlato“.
ALKMENE